Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabadulhatnék meg a...

Tondy kérdése:

Hogyan szabadulhatnék meg a pánikbetegségtől? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. 27 éves fiú vagyok, kissé hipochonder és néha pánikrohamoktól szenvedek.


Nem mondhatom hogy rendszeresek a rohamok, de néha előfordulnak.

Tegnap lázzal és hátfájással mentem be a klinikára (majd kiderült hogy tüdőgyulladásom van), viszont mire odaértem a végtagjaim és a gyomrom is begörcsölt, alig tudtam kiszállni az autóból... Erősebb volt maga a pánikroham, mint a tüdőgyulladás tünetei.


A tavaly 2szer volta kirándulni külföldön.

Tavasszal Münchenben, majd télen Prágában. Mindkét alkalommal előjött a pánikroham. Münchenben utolsó éjjel a hotelban, Prágában az utcán sétálás közben.

Mindkét esetben az volt az ok, érzésem szerint, hogy egy idegen országban voltam, ahol nem ismertem a nyelvet és ha netán rosszul lettem volna, még mentőt sem tudtam volna hívni... persze egyik esetben sem volt indokolt...


Most a jobb megélhetés reményében nekifogtam a C+E jogosítvány megszerzéséhez, hogy nemzetközi kamionsofőr lehessek, de ahhoz, hogy ezt csinálni tudjam, muszáj megszabadulnom a pánikbetegségtől.


Természetesen mindezt úgy szeretném megvalósítani, hogy ne kelljen pszichiáterhez kerülnöm, mert az már nem lenne kifejezetten jó ajánlólevél egy nemzetközi fuvarozó céghez.


Mi a véleményetek?



2015. jún. 2. 17:00
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt még hozzá kell tennem, hogy nem vagyok egy depressziós típus. Életvidám és jó kedélyű vagyok. Sokat viccelődöm, társasági életet élek, alkoholt csekély mértékben fogyasztom.


Viszont a családi életem már annyira nem nyugodt.. ezt most hosszú lenne részletezni. Viszont egyesek szerint a környezetváltozás jót tenne nekem, s talán magától elmulnának a panaszok.


Ugyanakkor évek óta retteget a rák mindenféle fajtájától, illetve az infarktustól.. így amikor mármilyen szokványos betegségem jön elő: torokfájás, gyomorrontás, fejfájás, stb.. mindig arra gondolok, hogy na most.. most biztos valami komoly.. aztán persze mindig kiderül, hogy semmi bajom... Viszont ez a hozzáállás is rájátszik a pánikrohamokra.

2015. jún. 2. 17:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Hipohonder tüneteid vannak. Menj el egy pszichológushoz tapasztalatból tudom hogy az sokat segít.
2015. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A pszichológust nem kell bejelentened sehol és lehet hogy ad egy pár olyan jó tanácsot amikkel a pánikbetegség egy hónap múlva elmúlik.
2015. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

??? Mint ahogy arról sem értesül a munkáltatód,ha fogorvosnál jársz, így a pszichiáterről sem. Nyugtatót és antidepit adnak egyébként általában. Megpróbálhatod önismerettel, sporttal, elhatározással, gyógyteákkal, étrend változtatással is leküzdeni, de ha nem sikerül, nem érdemes halogatni, mert duplán jön vissza.



(Szintén pánikbeteg)

2015. jún. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magától nem múlik el, sőt rosszabb lesz, azt, hogy milyen dokinál jártál, úgysem tudják meg.

Ezen csak a gyógyszer segít, hiába vagy vidám alaptípus, miegymás. Az agynak is van kémiája, kinek ilyen, kinek olyan, ezen nem segítenek a hókusz-pókuszok.

(szinten egy pánikbeteg, most tünetmentes antidepivel)

2015. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!