Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre kevesebb életkedvem...

Egyre kevesebb életkedvem van. Folyamatosan csökken a motivációm, pedig egyre több a célom és dolgom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A második gyermekünket várom, félidős vagyok.

Mellette tanulok és dolgozom is (itthonról, mert a nagy még itthon van velem).

Iszonyú sok tennivalóm van, sok célom és tanulnivalóm, de egyre kevesebb életkedvem. Észrevettem, hogy nemrég elkezdtem kibújni a kötelezettségek alól, menekülök a tennivalók elől, folyton csak "semmit sem" akarok csinálni. Volt, hogy vizsgákra sem mentem be, helyette nézelődtem, sétáltam. Olyan vagyok, mint egy lázadó kamasz, nem akarom csinálni, amit csinálok. A férjem nagyon türelmes, kedves ember, de ezt nem tudom megbeszélni vele, mert úgy sem tud rajta segíteni. Valami velem nem stimmel, és nem tudom, mi. Nincs kedvem ismerkedni sem, beszélgetni sem, csak enni, esetleg filmet nézni, aludni, olvasni, csendre vágyom és nyugalomra, és semmit nem akarok csinálni. Krónikus lustaság? Sosem voltam lusta, mióta az eszemet tudom, dolgozom, tanulok. Hogy vergődjek ki ebből?


2015. jún. 2. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Relaxálj egyet, lehet,hogy csak erre van szükséged. Azt mi biztosan ne mfogjuk tudni megmondani,hogy keveredj ki belőle, hiszen lehet,hogy csak egy kis lelki hullámvasúton ülsz és az is lehet, hogy depressziós vagy. Ha úgy érzed,hogy már nem tudsz a problémán felülkerekedni, menj el egy pszichológushoz, nem ciki :)
2015. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Depresszió. Túl vagy terhelve. Kérj segítséget a családtól a gyerekvigyázásban, házimunkában. Mennyi van még a tanulmányaidból?
2015. júl. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!