Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy felejthetnek el valakit,...

Hogy felejthetnek el valakit, ha a szivfajdalomhoz folyamatosan tarsul az, hogy semmiben nem vagyok sikeres?

Figyelt kérdés

4 eve es 1 honapja tetszik. Probalom evek ota elfelejteni, de egyszeruen mindig remenykedem, hogy hatha legkozelebb, ezzel persze a sajat eletemet keseritem meg.

Jelenleg 1 kurzust csinalok, ami kb 3 honapig fog tartani, viszont emiatt is folyamatosan stresszes vagyok, ideges, sokszor nem jol csinalom, es leszidnak, amitol persze gyakran banatos vagyok.

Barataim nem igazan vannak(igazi csak 4, viszont ritkan talalkozom veluk, akkor is csak par orara).

Nem talalom helyem a vilagban, mindig bant valami, mindig sirhatnekom van, es ahelyett, hogy jokedvu lennek, csak szomorkodom, es mindig nyomja valami a lelkemet.

22L


2015. máj. 17. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Így -a leírtak alapján- úgy tűnik, kicsit túlbonyolítod a helyzetet, vagy legalább is félsz változtatni. Az állandó reménytelen reménykedés, bizonytalanság felőrli az embert energiáit -legalább is így látom, a magam példáján.

Szerintem ha csak "önerőből" el akarod felejteni, akkor van a legnehezebb dolgod.

Ha viszont a döntéssel van nehézséged, javaslom tisztázni a helyzetet az illetővel, még ha kellemetlen választ kapsz is, könnyebben pontot tehetsz az ügy végére.

Persze lehet, félsz a visszautasítástól, vagy hogy elveszted a reménykedés lehetőségét.

De mindenképp neked kell mérlegelned és döntened, hogy lépsz az ügyben, vagy hagyod magad tovább ebben a helyzetben. Egy kapcsolathoz ketten kelletek, ezért javaslom, beszéld meg az illetővel, kérdezd meg, ő mit gondol/érez.


Bárhogy is alakuljon kettőtök kapcsolata, azért annak örülhetsz, ha vannak igazi barátaid, rájuk támaszkodhatsz.

Az előbbiekkel kevéssé kapcsolatosan, de nagyon javaslom, hogy végezz kikapcsolódásként/feltöltődésképp olyan alkotó munkát, amit szeretsz, amiben jó vagy. Lehet kreatív/művészi tevékenység is akár, de fontos, hogy hasznosnak is érezd. Nekem pl. segít, ha dolgozok a kertben, megkapálom a szőlő sorját (egyébként nem kertész vagyok). Utána jobban esik a mindennapi munka, a tanulás.

Az sem árt, ha társaságba jársz, ne hanyagold a barátaidat.

Remélem tudtam segíteni.

2015. máj. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!