Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki retteg (ett) a patkányoktól, esetleg más rágcsálóktól? Hogyan sikerült esetleg legyőzni a fóbiádat? Ha még nem sikerült, mit találtok olyan visszataszítónak bennük?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

En gyerekkoromban voltam igy. Az biztos, h most (40 evesen) jobb a helyzet, de hogy sikerült-e teljesen legyözni...??

A felelmeket ugy lehet legyözni, ha szembenezünk vele, azaz "belemegyünk". Meglatva egy ragcsalot, megprobalsz ugy nezni ra, "mintha"... Olyasmikre gondolni, ö is az elövilag resze, mint egy kutya vagy egy macska, es minden leny (minden ember). Azt nem nehez eszrevenni minden allaton, h fel az embertöl, aki nagyobb, erösebb...stb, tehat arra is gondolni, h en erösebb vagyok. Meg hogy en hatarozom meg a reakcioimat...stb, ilyenekre, igazabol minden felet összeszedtem magamban, tudatosan...

Viszont pont hogy elöben (szerencsere?) nem volt alkalmam erre a szembenezesre. Ugyanis gyerekkoromban regi hazban laktunk, a környekbeliek allattartasa miatt elöfordult a hazunkban eger, mivel nem volt macskank sem, a padlasunkon patkany, ahova emiatt sosem mereszkedtem. Hallottam ejjel öket el-vissza rohangalni, szörnyü volt. Azota olyan helyeken elek, ahol ilyesmi elö sem fordulhat. Viszont van a közelünkben egy bevasarloközpontban kisallatkereskedes, ott elmegyek a ketrecbe zart ragcsalok mellett, es mar nincs olyan fobiam, mint regen, ha rajuk pillantok. (Regen az ijedtsegtöl sikokatva elrohantam, panikszerüen, gondolkodas nelkül, de ugy, hogy meg masok is velem rohantak, miközben nem tudtak, miert... volt hogy meg is serültem a rohanastol...stb.) Most, bar nem nezegetem öket elvezettel, mint a gyerekeim, en addig megallok a halaknal vagy kint maradok.

Tehat "elö szembenezes" hijan megis mi segitett, sztem? Agykontrollal sokat vizualizaltam (szokaskontroll meg mindenfele, ami eszembe jutott), ill. Bach viragcseppek lassan, hosszu tavon hatnak, igy ezeknek tudhato be sztem.

2015. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szembenézés kevés, a közben keletkező rossz érzéseket azonnal fel kell oldani, különben akár erősödhet is a fóbia.

Ezért szükséges hozzá szakképzett terapeuta.

2015. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismet az elsö vagyok. Igen, igy ertettem, amikor szembenezest irtam. ("Meglatva egy ragcsalot, megprobalsz ugy nezni ra, "mintha"... Olyasmikre gondolni,h...") Tehat elötte tudatosan elterveztem, mire gondolok majd, es akkor igyekszem ezekre gondolni. Most a kisallatkereskedesben, ill. en agykontrollal elkepzeltem magam elött a "felelmetes" helyzetet es ugy gondoltam arra, amiket elterveztem. Bar en terapeutara nem is gondoltam, de biztos terapeutaval jobb, inkabb ezt javasolnam.
2015. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!