Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek figyelemzavara van az...

Akinek figyelemzavara van az soha semmire nem tud koncentrálni vagy azért van hogy sikerül?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 évvel ezelőtt hallottam erről az ADD/ADHD nevű dologról angol weboldalakon, és akkor kezdtem el gyanakodni.

Azóta is hadilábon állok a kérdéssel.

Próbáltam online teszteket kitölteni amik megmondják, hogy érdemes-e szakemberrel jobban kivizsgáltatni, de még arról sem győztek meg a tesztek hogy elmenjek-e vagy nem, főleg hogy sok kérdésre a válaszom helyzetfüggő.


A helyzet az, hogy nálam viszont előfordul hogy tudok koncentrálni. Nem mindig, de pl nyelvtanulásra elég jól tudok, bár előfordul hogy arra sem. A lényeg, hogy általában csak arra tudok koncentrálni ami tényleg érdekel, de sokszor arra sem.

Na most ez még önmagában nem utal a problémára.


Viszont sokszor vagyok olyan helyzetben hogy beszélnek hozzám és mintha ott sem lennék, hiába érdekel amit mondanak, sokszor nem is fogom fel hogy mit beszélnek, pedig agyilag elég jó képességeim vannak. Ha tudok valamire koncentrálni azt viszont nagyon jól megtanulom, felfogom.


Jelenleg álláskereső vagyok, ezért is nagyon aktuális most a probléma, mert irodai jellegű állást keresek (eddig betanított munkát végeztem), és volt hogy interjún már arra is alig tudtam figyelni, mikor magyarázták hogy mivel foglalkozik a cég, meg mi a feladat, stb.

Szóval leginkább az emberi kapcsolatokat, ügyintézést (hivatalos irat olvasás) nehezíti meg ez a figyelemzavarom.


Lehetséges hogy a fent említett problémám van, vagy csak időpazarlás lenne orvoshoz menni?


Ha esetleg mégis kéne.. Ha felírnak gyógyszert az mennyi idő múlva fog akár egy kis javulást is eredményezni?


Bármilyen apró segítségnek örülnék! Köszönöm előre is!



2015. jún. 5. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Az interjú példa arra utal, tudat alatt nem igazán akartál odamenni és "védekezésből" szétszórtad a figyelmed. Szerintem nem gyógyszerrel kell ezt megoldani. Önismeret fokozásával. Hiszen ami érdekel, arra tudsz koncentrálni. Akkor azt kéne kinyomoznod: mi az, ami érdekel és érdeklődésedet fel tudja ébreszteni? Segítő lenne: ha naplót írnál. Lazán: mi történt, mi ébresztett érdeklődést ma, mi lenne ha azzal foglalkoznál? mi érintett meg ma? lazán, minden félét írj le...

Ezt a könyvet ajánlom, nagyon segítő érthető és jó (könyvtárakban is megtalálod)

[link]

2015. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mikor a figyelmed felerősödik az agyad elegendő oxigént kap.

Mikor a figyelmed lankul, a szervezeted faramuci módon játszik veled. Az agyba, vagy bizonyos területein leszűkíti az ereket, ezzel gátolva az agy, vagy annak a részének az oxigénellátását.

Ez egy előjel a szervezetben, hogy valami rosszul működik, és annak rendben tartásához vonja el az agyból az oxigént.

A hiányzó oxigén pótolható légzőgyakorlatokkal. A tüdőben áramló levegő lelassításával, ez arra ösztönöz, hogy egyre mélyebben szívd magadba a levegőt, idővel a tüdőd kitágul, elegendő oxigént juttatva a szervezetbe.

Remélem tudtam segíteni! Az eredmény nem megy egy csapásra, de néhány hét elteltével elmúlnak a figyelemzavaraid. Ezt minden nap azonos időben legalább negyven percig tedd! A légzés úgy tökéletes, ha percenként 3-4 lélegzetet veszel.

2015. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a próbálkozást, ezek számomra nem használható tippek.


Első válaszolónak még külön írnám, hogy sajnos nem vagyok olyan helyzetben hogy nagyon megválogassam hogy milyen munkát vállalok el, örülök, ha egyáltalán behívnak valahova interjúra, úgyhogy ilyen add önmagad meg kövesd az álmaid meg fedezd fel magad dolgok jelenleg nem megvalósítható dolgok.


A könyv ajánlást köszönöm, lehet hogy majd egyszer mégis beleolvasok.



Második válaszoló: ha dolgoznék, nem lenne naponta negyven percem ilyesmire, tehát ez csak munkanélküliség alatt lenne lehetséges, nálam viszont azért nem lehetséges így sem, mivel hogy egyáltalán nincs türelmem ilyesmihez. Egyébként meg nem hiszem hogy a mindennapi élethez ez használható módszer lenne. Ne haragudj, de az ilyen lélegezzünk így meg úgy, meg képzeljük el ezt meg azt dolgok nekem mind badarságnak tűnnek, márpedig ha valamiben nem hisz az ember azt nem tudja rendesen csinálni.


Legyen szíves olyan írjon választ, akinek személyes vagy ismerős általi személyes tapasztalata van a figyelemzavarral.

2015. jún. 5. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!