Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre inkabb az az erzesem,...

Egyre inkabb az az erzesem, hogy ADD-ben/ADHD-ben szenvedek. Lehetseges?

Figyelt kérdés
Nehezen gondolna ezt rolam, aki csak feluletesen ismer, hiszen az erettsegim 80-90%-os lett, harom nyelven beszelek stb. Ugyanakkor mar az iskolaban sem figyeltem az orakon, altalaban a tankonyv teljesen mas, engem jobban erdeklo reszet olvastam vagy rajzoltam stb. A tanarok tudtak, hogy valoszinuleg megint nem figyelek es idonkent rakerdeztek, hogy itt vagyok-e meg, de nagyon sokszor kikaptam, vagy eppen az osztalytarsaim csufoltak, mert fogalmam sem volt, hogy mit csinalunk eppen. Otthon tanulni sem volt turelmem, folyton fel kellett kelnem, teat fozni, kutyat simogatni, megnezni valamit facebookon stb. Ugyan jo tanulo voltam, de haromszor annyi idot toltottem el a tanulassal, mint amennyi szukseges lett volna, ha nem foglalkozom folyton massal. Mindig mindenhonnan elkesek, szetszort vagyok, otthon "szorakozott professzor" a becenevem. A dolog az egyetemen kezdte megbosszulni magat, nagyon nehezen tudtam lepest tartani, mivel keptelen voltam a tanulasra figyelni (reszben azert, mert nem is nagyon tetszett). Epitesznek tanultam, a rajzaim rendezetlenek voltak, a rajzlapok szurkek a szetkenodott grafittol. Egy ev utan otthagytam, elmentem kulfoldre dolgozni. Itt szuletett meg bennem az elhatarozas, hogy igenis tanulni fogok, de mas szakmaban. Egy honapja kezdtem a nyelvi elokeszitot es rettenetes. Baromira unom, hiszen az orak 80%-a nyelvtanbol es szotanulasbol all. Alig tudok odafigyelni, telefonozok, huszpercenkent wc-re megyek, vagy csak almodozom, amikor nagy nehezen sikerul koncentralni, izgek-mozgok, veresre ragom a kormomet. Mikor bekerultem, jobb voltam, mint a tobbi diak 90%-a, de a figyelemhiany miatt folyamatosan veszitem el az elonyomet veluk szemben. Ma sikerult egy 0 pontos tesztet irni a csutortokon tanult szavakbol, ugyanis egyaltalan nem figyeltem, meg az a teny se jutott el az agyamig, hogy ma dogat irunk. Eddig ugy gondoltam, hogy csak az onuralmam keves, de egyre tobbszor gondolkodom el azon, hogy komolyabb problemak vannak nalam. Mit gondoltok?
2015. jún. 8. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Nem hinném hogy ADD/ADHD-is vagy. Az gyerekkortól kezdődik nem felnőttkortól ahogy most leírod kisöreg!!


Én figyelemzavaros és hiperaktív voltam. Tudod egyáltalán milyen az ilyen beteg ember élete? Káosz, gyötrelem és szétszórtság.


Voltam már életem során négy pszichológusnál, pszichiátrián ahol ritalint szedettek velem gyerekként. Megbuktam középiskolában, kirúgtak később. Totál gáznak érzem magam. Nem tudok figyelni, egy könyvet nem tudok végigolvasni egy nyamvadt filmet nem tudok végignézni. Mindenki mondja hogy idegbajos vagyok mert folyton jár a kezem mindig babrálok. Nem tudok meditálni se koncentrálni. Mindent elfelejtek, nem jegyzem meg emberek nevét, elkések mindenhonnan pedig időben be akartam érni csak közbejönnek dolgok meg nem készülök el soha időben.


Ezen felül nincs barátom, impulzív és meggondolatlan vagyok, megsértek és megbántok nagyon durván másokat. kocsmákban berúgok. meséljek még? Amiről te zagyválsz az nem ADHD meg ADD hanem a felelősségvállalás totális hiánya és egy betegségre akarod kenni azt hogy totál buta vagy és nulla pontos dolgozatot írsz. Nem volt kewdvem elolvasni az egész szövegedet de ezta nulla pontos valamit elolvastam

na pá

2015. jún. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Irtam, hogy kiskoromban kezdodott, nem tudsz olvasni? Idiota. Csak eddig tudtam kompenzalni kitartassal, most viszont, ahogy egyre tobb a tanulnivalo, mar nem mukodik a dolog. Nem szegyen, ha nem megy a szovegertelmezes, csak akkor nem kene ilyen stilusban valaszolni.
2015. jún. 8. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

a te stílusod az irritló hogy idiotanak nevezel!!


Nem vagy hiperaktív a figyelmeddel sincs gond csak irtó lusta vagy szerintem! :)

2015. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor had idezzek neked:


"Ugyanakkor mar az iskolaban sem figyeltem az orakon, altalaban a tankonyv teljesen mas, engem jobban erdeklo reszet olvastam vagy rajzoltam stb. A tanarok tudtak, hogy valoszinuleg megint nem figyelek es idonkent rakerdeztek, hogy itt vagyok-e meg, de nagyon sokszor kikaptam, vagy eppen az osztalytarsaim csufoltak, mert fogalmam sem volt, hogy mit csinalunk eppen."


Igen, lathatoan csak most jelentkezett a problema, gyerekkent nem, aaaaa dehogy!


"Ugyan jo tanulo voltam, de haromszor annyi idot toltottem el a tanulassal, mint amennyi szukseges lett volna, ha nem foglalkozom folyton massal."


Ez kifejezetten a lustasag jele, nem?


Szerintem kettonk kozul nem nekem kell szegyellnem magamat. A stilusomrol annyit, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Lehet, hogy en "lusta" vagyok, de en legalabb nem irok ilyen stilusban valaszt egy normalisan feltett kerdesre. De bejelentkezek vizsgalatra es meglatjuk, mit mond a szakember.

2015. jún. 9. 00:01
 5/6 anonim válasza:

A lustaság az egyik legmarkánsabb jele a figyelemzavarnak.

A csökkent agyi aktivitás miatt hamar elveszti az érdeklődést bármi iránt az ebben szenvedő és a míg a "normál" emberke hamar magára talál újból az ADHD-és nehezen találja a meg a fogódzókat ami újból aktivizálja.

Így a ADHD motíváció deficitnek betegségnek is nevezhető ha tetszik. Egy agyi "cukorbetegség" a páciens lemerül és nem találja a célt ami előre mozgatná.

2015. jún. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia mi volt az eredmény? Mert tökéletesen leírtad azt amivel én is küzdök. Most mérnökire járok és nem úgy megy ahogy kellene.
2022. dec. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!