Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti voltatok már depressziósak?...

Ti voltatok már depressziósak? Egyedül le lehet küzdeni?

Figyelt kérdés

Mikor az ember pl gyűlöli a saját testét, viselkedését, különböző dolgokkal bünteti magát ha hibázik (vágás, égetés, kajamegvonás)

Labilis a hangulata, nem tud beszélgetés közben az ember szemébe nézni, nem tudja elviselni az emberi érintést.


Egyedül le tudtátok küzdeni ezt a depressziót, és ha igen, hogy?



2015. jún. 8. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt te érzed, hogy le tudod-e egyedül küzdeni. Én nem tudtam sajnos, évekig jártam szakemberhez, de meggyógyultam. Mikor elkezdtem járni hozzá, nem gondoltam volna, hogy sikerülhet leküzdeni, de sikerült.
2015. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen le lehet küzdeni nagyon erős akarattal. Igaz én szakemberhez fordultam, de nem tudtam szedni a felírt antidepresszánsokat, mert rosszul hatott rám mindegyik. Napi szintű sporttal, légzéstechnikával, relaxációval, vitaminokkal, gyógynövény teával, nyugtatóval győztem le a betegséget.
2015. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen! Csak is egyedül lehet leküzdeni. Mert amíg mástól vársz segítséget, addig nem szereted önmagad, depressziós vagy. Ha észreveszed, hogy Te is vagy valaki, megszűnik a depis hangulat is!
2015. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A depresszió az egy igen súlyos betegség, akaraterővel, önuralommal, egyebekkel nem lehet leküzdeni, mint ahogy a tüdőgyulladást sem. Ami tüneteket leírsz, az viszont más mentális kórképre jellemző, a depresszióra nem annyira.
2015. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha az ember annyira jellemtelen, hogy akaratereje sincs?
2015. jún. 8. 19:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne akarja egyedül leküzdeni, hanem kérjen segítséget :) Egyedül sokkal sokkal nehezebb, mint támogatással. Tudom, hogy ijesztő dolog segítséget kérni, de a legjobb lépés amit tehet az ember.
2015. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jézus, teljesen leírtad a személyiségem. O_O

Nekem annyi akaraterőm van, hogy akarjak változtatni. Írj priviben ha szeretnél tanácsokat kapni. :)

2015. jún. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia .Azt szokták mondani az orvosok hogy ez fejben dől el. De persze ahoz is kell akarat hogy ne csak a negatív dolgokat lásd meg magadba.. Ha orvoshoz jársz az is segit valamennyit, viszont a pszichológus nem orvos ő nem írhat fel gyógyszert csak mutat egy utat vagy egy modszert amit valaszthatsz.de van olyan ember akinek kell valaki Csak beszélgetni ..Ha van valaki a kiben bízol és tényleg meghallgat akkor szerintem szakíts időt beszélgetni. Mozdulj ki egy picit.. Ha elmesz egy picit sétálni az már lehet hogy jobb kedvre derit..csinalj olyan dolgokat amivel eltereled a gondolataid írj, vagy olvass,fuss, sportolj,ussz,sétálj a parkba ,menj el moziba , rajzolj,vagy fess,esetleg kerteszkedj ha van ra lehetőség .. Remélem segítettem valamit... Lehet menni fog egyedül de ha nem akkor keress egy orvost. Az sem szégyen mert ez egy komoly betegség.
2015. jún. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket :)
2015. jún. 11. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!