Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális vizsgaidőszak alatt,...

Normális vizsgaidőszak alatt, ilyen mértékű fáradtság?

Figyelt kérdés
Alszok, de kevesebbet tudok, mint szoktam, majd egész nap szörnyen álmos vagyok, szédülök, látászavar is előjön, alig bírok már így tanulni, kávé nem segít. Enni nem tudok, gyomoridegem van, néha rámjön a hasmenés. Ez életem első vizsgaidőszaka és szörnyű:(
2015. jún. 8. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát hogy lehet ez életed első vizsgaidőszaka amikor ez már minden egyetemista/főiskolás embernek más a második félév és második vizsgaidőszak???!!!


Na a kérdésedre válaszolva ez nem normális. Feszült vagy és ezek a tünetek amiket leírtál idegösszeomlás előjelének is tekinthető. Javaslom keress fel egy pszichiátert első körben Ő ad neked antidepresszánst a fáradtságra és szorongásos panaszaidra. Majd javaslom pszichológus felkeresését is hogy mitől lehetsz ennyire feszült egy vizsgaidőszak miatt.


Nekem is most van vizsgaidőszak és teljesen lazán veszem az akadályokat. Egyik vizsgát a másik után teljesítek és igen könnyedén. Nem görcsölök és izgulok. Igaz szedek gyógyszert szorongásra de akkor is! :)


Sok sikert egyébként a vizsgákhoz

2015. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig elég idegesen teltek a vizsgaidőszakok, főleg eleinte. Szerintem kezdj el szedni valami enyhe idegnyugtatót (lehet gyógynövény tea is), és aludd ki magad legalább 1 napig, mivel egy átlagos ember 10-12 óránál tovább hosszabb távon nem tud intenzíven tanulni, így úgyis csak fáradtabb leszel. Ha pihensz, akkor ne vedd elő a gépet, inkább telefonon csekkold az üzeneteket, ha muszáj. Nekem a sok gépezéstől szokott szédülés látászavar előjönni, ha te is gépen dolgozol, akkor óránként állj fel és csinálj valamit 10-15 percig, és ha tudsz akkor menj el egyszer fusd ki magadból a feszültséget (én is utálok, de vizsgaidőszakban, elég megnyugtató, főleg, ha max. sebességgel futsz amíg bírod). (Amúgy az is tud segíteni, ha kiválasztod, hogy melyik vizsgákat szeretnéd biztosan megcsinálni, és inkább azokra koncentrálsz, ha nagyon soknak tűnnek). Sok sikert!!!!
2015. jún. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!