Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok tenni ez ellen a...

Mit tudok tenni ez ellen a beteges, kitalált történet ellen, amiről már egyre többen tudnak? (hazugság a köbön)

Figyelt kérdés

Tudom, betegesen hangzik, de nem tudok kijönni belőle. Annyiról lenne szó, hogy évekkel ezelőtt (8-9) 'kitaláltam' egy 'pasit' magamnak. Csináltam neki egy kamu Facebook oldalt, valamint egy 'hozzátartozójának' is.


Annyira belementem a történésekbe, hogy a családtagjaim is tudnak róla, valamint anyám nem bírta megállni és beszélt róla pár barátnőjének is.


Úgy 'intéztem a szálakat', hogy sok-sok km-rel arrébb lakik tőlem, így relatíve nehézkes megoldani a találkozót, viszont a városban véletlenül időnként 'összefutunk'. De már odáig fajultak a dolgok, hogy kint dolgozik külföldön, valamint balesetei is voltak (anyám akkoriban még a kórházat is felhívta, de természetesen nem volt bent olyan nevű beteg).


Ezt a férfit baromi gazdagnak 'álmodtam meg', így anyám végképp nem tud leszakadni a témáról és nyaggat, hogy jöjjek össze a sráccal. Mondtam neki, hogy nem fogok vele soha összejönni, mert utálom. De valahogy mindig feljön a téma, így szinte lehetetlen kiverni a család fejéből, legalábbis anyáméból nem. Már arra gondoltam, hogy az lenne a legjobb, ha azt mondanám, hogy meghalt, vagy nem is tudom.


A legszebb, hogy pár évvel ezelőtt anya ismerőse látott a városban egy férfit, aki az általam leírt pasira nagyon hasonlít, így anyám is azt hiszi, hogy létező személyről van szó.



Mit tudok tenni? 1000%, hogy nem fogom bevallani, hogy 'hát, XY nem létezik, csak kitaláltam az egészet'

22n



2015. jún. 8. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mond hogy augusztusban lesz az esküvője. De ne felejts el kamu meghívókat is nyomtatni!
2015. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet! :D
2015. jún. 8. 20:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is pont az jutott eszembe, hogy nősítsd meg a barátodat, költöztesd el a Föld másik csücskébe, morzsolj el egy könnycseppet a szemed sarkában, és a gazdag fantáziádat inkább történetek írására használd.
2015. jún. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Szerezz egy valódi pasit.

2. Anyád ki akarja ugrasztani a nyulat a bokorból. Legalábbis pont úgy néz ki a szitu, mint aki rég tudja, hogy csak hantázol. Legalábbis elég hihetetlen a dolog... full gazdag, messze lakik, ezek szerint még képeket se mutogattál róla (a mai világban sehol egy közös szelfi?) ugyan szoktatok találkozni, de haza még sose vitted, a kórházban keres egy számára idegent, aki nincs is ott... ha csak ennyi alapján a karjaiba lökne, akkor anyád se százas. :D Gondolom nem akarja a képedbe vágni, hogy hazudsz, mint a vízfolyás, meg tudni akarja, nálad hol vannak a határok.

3. Én már nem fejelném még több hazugsággal. Ha bevallani nem is akarod, zárd le a vitát azzal, hogy már nem beszéltek, nem találkoztok és kész. A valódi emberi kapcsolatok jó része is így zárul. :D

2015. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!