Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tegnap voltam pszichiáternél,...

Tegnap voltam pszichiáternél, OCD-vel diagnosztizált. Többi lent (FONTOS (? ) )

Figyelt kérdés
Felírt ö.25-ös rivot, és Seroxatüt (paroxetin). Viszont én úgy érzem, hogy ennél több van a háttérben, és ez csak egy tünet. Ma kezdtem el szedni a gyógyszereket, szerdán megyek kognitív viselkedésterápiára. A pszichológusnak mit mondjak? én úgy érzem nekem valami serkentő kellene de nem azt kaptam. Szerintetek 1 havi Rivo után változni fognak a tüneteim? Jobban leszek? A legjobban az aggaszt, hogy az érzelmeim elhagytak, nem tudok többé örömöt, boldogságot, érezni, nem tudom élvezni egy jó zene hallgatását, ha megfogom egy lány kezét aki tetszik, nincs meg a varázs, ezek az érzések úgy érzem kihaltak belőlem, viszont tudom, hogy a tudatalattimban ott vannak. Milyen terápiával lehet ezeket visszahozni? UI. vaészeg deperszonalizációm/derealizációm is van.24/f (? )

#pszichológus #pszichiáter #terápia #OCD #rivotril clonazepam szorongás
2015. márc. 12. 09:13
 1/3 A kérdező kommentje:
bocsi az elírásokért. valszeg sok volt egy egész 0,5-ös
2015. márc. 12. 09:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, ne haragudj hogy nem értek egyet veled.

Sajnos nem vagyok orvos.

Amit tanácsolni tudok, és én is ezt tenném, hogy ezeket az orvosommal beszélném meg. Bizonyára el tudja magyarázni, hogy miért kezel így.

Egyébként nekem kicsit fura, hogy serkentőket kérsz hogy legyenek érzéseid, ez a privát véleményem. Nekem volt hasonló érzés, mikor semmit se éreztem.

De amúgy éreztem, csak nem vettem észre mert elnyomták egyéb dolgo. Mondjuk orvoshoz én nem mentem vele, de ha lenyugodtam akkor észre tudtam venni az eredeti az érzéseimet. Esetedben is erről lehet szó. Még jó hogy nem vagyunk gépek, megfelelő pirulát bekapva érezni tudunk... Kell hozzá pici belső munka.

2015. márc. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el, a gyógyszerek elvileg megfelelőek, a kognitív (viselkedés) terápia vagy igazolja a diagnózist vagy nem.

2015. márc. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!