Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A ti szüleitek, barátaitok,...

A ti szüleitek, barátaitok, ismerőseitek hogyan tudták meg, hogy depressziósak vagytok?

Figyelt kérdés

2015. jún. 11. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos, nekem például úgy történt, hogy anyám elkérte az egyik ambuláns lapot és persze rajta voltak a diagnózisok (köztük a depresszió is). Bár őszintén szólva nem nagyon értette a dolgot, úgy értem olyasvalaki aki nem élte át vagy esetleg nem olyan területen dolgozik nem igazán érti mit is jelent ez pontosan (az én tapasztalataim szerint). Szóval úgy volt vele ja oké szedd a gyógyszert semmi extra (ez persze szülőtől is függ). Ezen kívül egyik barátnőmnek elmondtam aki értetlenül állt a dolog előtt merthogy "vannak barátaid blablabla hogy lehetsz depressziós" természetesen nem ezen áll vagy bukik a dolog. Rajtuk kívül senki sem tudja mert úgy vagyok vele senkire sem tartoznak az ilyen dolgok. Lényeg.. egyszerűen nem értik. 17/L
2015. jún. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak anyum tudja.. Többieknek megjátszom magam.
2015. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Atomkakas ***** válasza:

Szia! :)

Én saját magam jöttem rá hogy depressziós vagyok! De akkor már nem érdekelt hogy kinek mi a véleménye rólam!

Ha te evvel évődsz akkor kezdeti stádiumban vagy! Jobb minél hamarább kezelni a problémát, mert később elveszítesz minden de mindent! :(

Tájékozódj mit lehet tenni ellene! :)

2015. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia,


Amikor én az voltam, nem akartam elhinni, a párom hívta fel rá a figyelmem. Eltartott 1-2 évig a depresszióm, hangulatingadozások, önmarcangolás, olykor kedvetlenség. Belemenekültem a virtuális világba. Rengeteg videót néztem, szinte csak ez kötötte le a figyelmemet. (Értelmetlennek tűnt az életem, és válaszokat kerestem.) Alig jártam társaságba. Nem az az életvidám csaj voltam, aki előtte.


Ez mind árulkodó jel lehet. Persze mindenki más, és lehet, hogy ez nálad máshogy jön ki. Csak gondoltam megosztom veled a tapasztalataimat, hátha segít valamiben. :)


Aztán történt egy környezetváltozás, kerestem olyan dolgokat, amik érdekelnek, megnyugtatnak. (A háziállatok és a természet nálam csodát tud művelni, ugyanúgy a mostani barátaim közelsége is feldob.) Közben rájöttem, hogy a párkapcsolatom miatt voltam padlón. Nagyon szerettem és ragaszkodtam hozzá, nehéz volt elengedni, de megérte. Ugyanígy az is a gödörbe küldhet, ha nincs már jó ideje párkapcsolat, vagy normális baráti kapcsolat egy embernél.


És mit tanultam visszagondolva? Minden csak nézőpont kérdése. Nagyon nehéznek tűnik felkaparni magad a földről, és az is, erő kell hozzá, de meg lehet csinálni.


Minden szépet és jót kívánok neked!

2015. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!