Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hozzászokhatok ennyitől? Bőv....

Hozzászokhatok ennyitől? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Vizsgaidőszakom van és pánikbeteg vagyok agorafóbiával... nem szedek gyógyszert, doki azt mondta nem kell, hanem elküldenek terápiára. Szóval vizsgák... nem tudok bemenni, csak nyugtatóval. És félek, hogy hozzászokok, akár így pszichésen. :( Múlt héten bevettem hétfőn egy egészet, szerdán is és csütörtökön egy felet. Ma kellene még, holnap és holnapután. Ez így összesen 2 hét alatt kb. 5-6 szem.. hozzászokok ennyitől, lesz tőle bajom? Úgy vettem észre, hogy mikor nincs bennem, jobban szorongok, rosszabbul vagyok, mint előtte... vagy csak bemesélhetem magamnak? :(

2015. jún. 16. 13:19
 1/4 A kérdező kommentje:
0.25 frontin egyébként
2015. jún. 16. 13:28
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak bemeséled magadnak. Vagy csak arról van szó, hogy a nyugtató hatásának ismeretében, főleg hogy ilyen friss a legutóbbi tapasztalat, feszültebbnek érezheted magad, holott nem vagy az. Vagy ha az vagy akkor csak a vizsga stressz erősödik. De a lényeg, hogy ha mondjuk van egy nagyon nagyon boldog élményed, azután a mindennapi élet fakóbban hathat. Szerintem itt is ez érvényesülhet talán. Meg hogy ezen szorongsz, hogy rászoksz/hozzászoksz.

Nekem volt hogy a doki azt írta elő, hogy egy héten át minden este vegyek be egyet. Nem szoktam hozzá. Ennyitől legfeljebb lelkileg görcsölsz rá annyira a témára hogy valós hatásokat érzel. Ha túl leszel ezen az egészen nem lesz szükséged a bogyókra, ez ideiglenes megoldás. Tedd le a vizsgákat, legyél túl rajta és tanuld meg a következő vizsgaidőszakra, hogy hogyan kezeld úgy a stresszt, hogy ne kelljenek bogyók. Ne aggód túl, felesleges.

2015. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért kellenek a bogyók, mert agorafóbiás pánikbeteg vagyok, mint írtam... anélkül én nem tudok kimenni a városba.. 2 hét múlva kell terápiára mennem, az is egy óriási dilemma lesz, hogy oda hogy jutok el. Egyébként azért félek tőle, mert 16 éves vagyok.. és rá van írva, hogy 18 éves kor alatt nem is szabad szedni.
2015. jún. 16. 16:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Írtad hogy az vagy, de azt is írtad, hogy a dokid azt mondta nem kell gyógyszer és ez most csak a vizsga miatt van. A terápiára szerintem vigyen el valaki, biztos szívesen segítenek a szeretteid. És jó dolog, hogy ilyen fiatalon nem akarnak gyógyszerekkel tömködni, de remélhetőleg nem csak a korod miatt, hanem mert tényleg képes vagy enélkül is talpra állni.Ne szokj rá ilyen idősen a nyugtatóra, de ez a pár darab nem hinném, hogy ártana. Relaxációs gyakorlatokkal próbálkoztál már? Talán segítenének. Érdemes lenne kipróbálnod ilyen hanganyagot, ahol nyugtató háttérzaj/háttérzene van és valaki meg beszél, mintha valóban ott lnnél egy helyiségben egy terapeutával aki vezet téged a relaxációban. Ne csüggedj, ha elsőre esetleg nem megy annyira, elvileg kell némi gyakorlat hozzá, aztán idővel akár az is csökkenhet hogy milyen gyorsan tudod ezzel a módszerrel higgadttá tenni magad.

Mindenesetre a terápia egy jó döntés és remélem még nem olyan súlyos a betegséged, hogy az orvosnak felül kelljen vizsgálnia a döntését. A fiataloknál óvatosabbak a gyógyszerezéssel, mert a szervezeted még fejlődik, de azért vannak esetek amikor adnak bogyót. Kívánom hogy ne legyen szükséged rá és így is helyre jöjj!

2015. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!