Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? A barátnőm anorexiás.

Mit tegyek? A barátnőm anorexiás.

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom a barátnőm miatt. 153 cm és 24(!)kg. Azt mondja, én vagyok az egyetlen akiben megbízik, mégsem hallgat rám. Orvoshoz nem akar menni mert fél hogy kórházba kerül, de már alig bír menni és még mindig fogyni akar. Az a probléma hogy messze lakunk egymástól. Hogyan tudnék neki segíteni? Hogyan vegyem rá arra hogy orvoshoz Menjen mielött késő lenne? Már teljesen tanácstalan vagyok.


Köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 21. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A szülei se látják, hogy baj van??
2015. jún. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Muszáj hogy orvoshoz menjen, valahogyan rá kell bírnod arra hogy elmenjen vagy bármilyen rossz is szólni valakinek aki orvoshoz viszi. Az életével játszik.
2015. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán pszichológushoz elmenne (ő nem tudja kórházba utalni).


Szerintem érdemes lenne együtt elolvasni cikkeket a témában. Elmondani neki, hogy aggódsz az egészsége miatt és kifejezni, hogy túl sovány, jobban nézne ki, ha hízna.


Nehéz ügy, hiszen anorexiánál előfordul, hogy a betegnek nincs betegségbelátása, vagy ha tükörbe néz, nem a valóságot látja.


Mióta tart ez az állapot?


Mivel indokolja, hogy fogyni akar?

2015. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hívjál hozzá mentőt, kétlem, hogy 24 kg-mal az ágyból fel tudna kelni
2015. jún. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3 és fél éve tart ez nála. Korábban már kezelték kórházban, ott hízott is, de amint hazakerült, újra lefogyott.

Nem értem hogy a szülei miért nem viszik orvoshoz, pedig aggódnak ők is, jó a kapcsolatuk.

A mentő kihívásán már én is gondolkodtam csak Sosem tudom hogy mivel teszek jót vagy mivel ártok.


Köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 21. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Azzal teszel jót, ha mielőbb kihozod abból a szr környezetből.

A családjában van valami, ami miatt nem eszik, de ha nem kerül ki onnan sürgősen, belehal.

2015. jún. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi infóból nem lehet megállapítani, hogy a családban van-e valami, gond, ami miatt nem eszik.


Elképzelhetőnek tartom, hogy a kórházban azért evett, mert haza akart jönni...így megtette, amit kértek... Lehet otthon nem tudják ráerőltetni az evést.


Más anorexiás (gyógyult) is mondta, hogy otthon nem evett, de a kórházban rá tudták venni...

2015. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!