Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek gyógyítható ez az...

Szerintetek gyógyítható ez az elme? Kettős személyiségű emberről van szó. (Dühroham)

Figyelt kérdés

Alapól egy korához képest konzervatív, erkölcsös emberről van szó, aki egyébként nehezen beszél érzelmeiről, sírni sose szokott (még közeli hozzátartozó temetésén se), mert direkt visszatartja. Maga akarja megoldani problémáit.

Nagyon udvarias, segítőkész, szeretetteljes.


De...


Pár éve az alábbi tünetek alakultak ki nála, melyek nem vezethetők vissza egy olyan kiváltó tényezőre ami állandó lenne. Tehát egyszerűen nem látunk összefüggést a kiváltó tényezők között. Vagyis de, az a kiváltó tényező mindig én vagyok. (NEM provokálom)


Van, hogy apróságokon nagyon felhúzza magát, ekkor úgy érzi minden mindegy. Szét tudná robbantani a világot, bántja magát, régen a haját tépte és (csak ekkor!) sírt, aztán később ököllel ütötte a fejét, de nem sírt,

jelenleg inkább a környezetére megy ez az agresszió, összetöri ami a kezébe van, ököllel üt egy tárgyba, és erősen fog meg, de konrétan nem bánt. (Bár az látszik, hogy legszívesebben szétroppantana)...

Ez a "roham" mindig valamilyen idegeskedés szüleménye, addig tart míg nem képes magát lenyugtatni általában max 5 percig, de volt olysn, hogy 10-15 percig még fújtatott de egyszerűen nem tudta lenyugtatni magát.

Utána bánja az egészet és szégyenli...


Pszichológusnál voltunk többször, (egynél) de szerintem nem vette komolyan, vagy a párom nem tudta előadni úgy ahogy kellet volna, de valami miatt a pszichológus azt mondta nem lesz szükség több kezelésre...


Egyébként 25 éves intelligens férfiről van szó, aki szenved saját magától... (én 22 vagyok).


Mi a véleményetek? Milyen kezelés segíthet? Mi lehet a baja?


2015. jún. 28. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Elöször is itt szó sincs kettös személyiségü emberröl!!!!!


Az illetö símán agresszív, amivel nem tud/akar bánni.


Keresni kellene egy JÒ pszichológust, és öszintén elöadni a problémát.


Ha meg nem hajlandó erre vagy nem változtat magán, akkor jobb, ha elhagyod, mert idövel komolyabban fog bántani. (Mellesleg az, hoyg erösen szorítja a karodat - vagy mást - már kimeríti a bantás fogalmát!)

2015. jún. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból mondom, hogy ha állandóan elfojtod a dolgokat, arra rámegy a lelki egészséged. Hosszévekig tűnhet úgy hogy ez rendben van, aztán visszaüt. Talán a párodnál is ilyesmiről lehet szó. Esetleg megpróbálkozhatnak feszültség levezetési módokat elsajátítani. Sportolni, vagy csak hosszút sétálni, relaxálni, meditálni. Ezek segíthetnek a lelki egyensúlya visszanyerésében.


Ha ennyire meghökkentő fejlemény volt hogy a pszichológus azt mondta nincs szükség folytatásra, akkor miért nem lett visszakérdezve, hogy miért látja ő így? Egyébként nem csak jó pszichológusok vannak a szakmában, ha az elejétől kezdve voltak fenntartások és apró ellenérzések vele kapcsolatban, akkor valószínűleg a párodnak nem is ő volt a megfelelő. Érdemes elmenni egy másikhoz is. Általában már az első ülésen keltett benyomás alapján meg lehet tippelni, hogy érdemes-e az illetőhöz járni.

2015. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mindenképpen érdemes keresni egy másik pszichológust. Ha a párod szenved ettől a helyzettől, motivációt adhat neki a terápiában való részvételre -sajnos az ilyen jellegű problémáknál sokszor előfordul, hogy az illető nem érzékeli, hogy nem oké, amit csinál. Viszont ha a párod szeretne ezen változtatni, akkor tessék letojni nagy ívben amit a pszichológus mondott, és keressetek egy másikat. Esetleg a párod elmehetne egyedül, hátha könnyebben megnyílik (pl. van valami, amit előtted szégyellne elmondani). Sok sikert és kitartást kívánok! :)
2015. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lett valami fejlemény az ügyben?
2017. okt. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!