Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosságra készülök?

Öngyilkosságra készülök?

Figyelt kérdés
Korábban is gondoltam öngyilkosságra, de az utóbbi időben annyira összeszaporodott minden, hogy úgy érzem nem bírom, kétségbe vagyok nagyon esve, teljesen megsemmisültnek érzem magam.Édesapám meghalt mikor 15 éves voltam, édesanyám egyedül nevelt fel. Az évek során kijutott a "jóból", pereskedések, rosszindulatú szomszédok és rokonok. Magunkra maradtunk ketten, a rokonaink meghaltak. Nekem nincsenek barátaim,nincsen párom, nehezen ismerkedem és nagyon zárkózott, visszahúzódó vagyok. Ezenkívül úgy érzem, mintha felesleges lenne a létezésem, csak foglalom a helyet más emberektől a földön. Apám halála után pánikbeteg lettem és depressziós. 1 éve végeztem az egyetemen és azóta közmunkásként dolgoztam fél évig, utána átkerültem szintén közmunkásként egy másik helyre, ahol június 30-án lejárt a szerződés.Most ismét közmunkásként fognak alkalmazni 2 hónapra, de saját lábra se tudok állni a fizetésből. Szégyellem, hogy szegény vagyok, hogy egyik napról a másikra élünk édesanyámmal és részben ezért sem keresem mások társaságát. Keveset beszélek és olyan szintre jutottam el, hogy félek az emberektől. Nagyon sok udvariatlan és bunkó van közöttük én meg túlérzékeny vagyok, könnyen sírva fakadok. Totális csődtömegnek érzem magam, aki semmire sem jó, az évek során szerzett negatív tapasztalatok úgy lerombolták az önbizalmam, hogy semmi nem maradt. Egész nap szorongok és idegeskedek mindenen. Jóval tehetősebb szomszédokkal lakunk egy négyes társasházban, ahol most végeznek szigetelést. Édesapám volt a közös képviselő. Az ő halálával megszűnt a társasháznak lenni, nem választottak újat és nem is volt közös költség. Egy rendeletre hivatkozva a szomszéd elmondta, hogy ez már nem számít társasháznak. Most szigetelést csináltatnak, amibe mi nem akarunk részt venni, nem állunk anyagilag kedvezően és ennek ellenére rá akarnak kényszeríteni mégpedig úgy, h ráterhelné a felettünk lakó szomszéd a lakásunkra a költségeket. Mi szeretnénk eladni az ingatlant, de így még jobban ellehetetlenítené a helyzetünket. Ezt valóban megteheti, hogy a beleegyezésünk nélkül nekiáll megcsináltatni és elővásárlási jogokra hivatkozik? Annyira belefáradtam az életbe és kilátástalannak látok mindent, hogy csak az öngyilkosságban látom a kiutat.

2015. júl. 3. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy szigetelés miatt lennél öngyilkos? Inkább keress fel egy szakembert...
2015. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Áldozd föl az életed valami nemes célra: etess hajléktalanokat, ételosztásra menj, szociális hálózatoknál keress munkát, gyermekvédelem stb. Ja és itt vannak a menekültek, vigyél nekik vizet, kaját, csatlakozz azokhoz akik ugyan ezt teszik. Akkor értelmes lesz az életed és megláthatod mások, a tiédnél is nagyobb lelki nyomorát. És akkor ráébredhetsz, hogy milyen jó az élet és rájössz: a tiéd még élvezhető is. Sok sikert és kitartást a nehézségeid ellenére!
2015. júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

milyen utat látsz az öngyilkosságban?


csatlakozom a második kommentelőhöz.


nekem sokkal rosszabb volt a sorsom, majdnem megöltem magam, kórházba kerültem, kezeltek, súlyos depressziós voltam és még jópár egyéb latin nevű betegség, de kigyógyultam, mert kiakartam.

2015. júl. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én most nem rég vagyok túl, azon hogy megbeszéltem az amúgy jól kitervelt öngyilkosságomat a barátommal (részegen), és segített. Durván elmondott mindennek, de tudtam hogy megérdemlem. Mert egy teljesen lusta disznó vagyok aki mások jóindulatán él, de Ő azt mondta hogy inkább legyenek meg a problémáim, inkább tartozzak az embereknek egy rakás pénzzel, mint hogy halva találjanak. Ne tegyem meg a szeretteimmel ezt a kegyetlenséget, mert ez nagyon nagy önzőség. Végül aztán nem küldött el, mondta, hogy keressek egy jó munkát, hogy mennem kell, csinálnom kell a dolgaimat teljes intenzitással, tegyem meg a tőlem telhető legtöbbet s ha úgy sem sikerül elintéznem mindent, akkor sem vagyok beteg, akkor is jobb hogy élek. Igaza volt. Én tényleg elég önző vagyok és mindig a logikát és a kiskapukat keresem és úgy gondoltam az én életem azt csinálom amit akarok, ebből nincs kiút csak a halál. Lényegében ennél azért komplexebb mindennek a működése. Te sem hagyhatod édesanyádat egyedül boldogulni ebben a kegyetlen világban. Igenis menj és keress te is egy jó munkát. Ragadj meg minden alkalmat, hogy kimozdulj, és mutasd mindig a legjobb énedet, főleg ha párt szeretnél. Ha elmondod milyen szerencsétlen vagy, félve válaszolgatsz, tőlük várod a kezdeményezést elhiheted nem fognak első látásra beléd szeretni. Legrosszabb helyzetedben is a legjobb énedet kell mutatnod az idegeneknek. (Én így találtam rá a barátomra) Szerintem te se akarsz annyira meghalni. Mert akkor most nem olvasnád a kommentemet vigasztalást keresve :) Érősnek kell lenned :) (lennünk) Semmit nem adnak ingyen. A pénzt sem a kedves szót sem, a jó barátokat sem. Ha azt akarod hogy az emberek ne legyenek undokok veled akkor játszd meg a kedves magabiztost. Ebben a lakásügyben nem tudunk neked nagyon segíteni, szerintem alaposan mérd fel a helyzetet, mert te ismered a legjobban és lépjél valamit. A cselekvés meggátolja a félelmet.
2015. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Rosszabb helyzetben vagyok és ma éjjel leszek öngyilkos.
2015. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező és #5-ös, ugye éltek még?
2015. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
XD 6 OS
2016. ápr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!