Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen fajta pszichológus ez?...

Milyen fajta pszichológus ez? Mennyit kell tanulni ehhez a szakmához? Esetleg linkelni tudnátok egy ilyet ismertető oldalt?

Figyelt kérdés
utána néztem a neten a pszichológiai szakmáknak ahol megtaláltam, hogy több fajta is van belőle. vannak a klinikai szakpszichológusok stb. stb. engem az a pszichológusi szakma érdekelne ahol főleg a tinédzserek lelki gondjaival foglalkoznak. a depresszió és az öngyilkossági kísérletek kezelésére tart terápiát a "betegnek". nem találtam olyan cikket, oldalt amin ezt vagy ehhez hasonló szempontot tüntetnek fel. kérlek segítsetek megtalálni, mennyit kell tanulni egy ilyen álláshoz. nagyon fontos lenne. előre is köszönöm
2015. júl. 5. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Az csak simán pszichológus. Tanulni sokat kell, én gimis vagyok, de tanulok pszichológiát, rengeteg érthetetlen szó és azt se tudom néha mi hol, de szeretem és érdekes, szóval ha nagyon akarod meglehet tanulni. Én úgy tudom, hogy nehéz bekerülni az egyetemre, de hát kitartás kérdése.:) Pl. [link]

Sok sikert!

2015. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem. nagyon szépen köszönöm
2015. júl. 5. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kezelni is akarsz embereket, a diploma után terapeuta képzésen is részt kell venni. Ez sokféle lehet:

- analízis (elavult)

- kognitív terápia (gyenge)

- egyéb éber terápiák (főként rehabilitáció)

- relaxáció

- hipnoterápia

- integratív terápia (ez a csúcs!) www.integrativ.hu

2015. júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)) sokat segítettetek
2015. júl. 11. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!