Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy depressz...

Gyémántlány kérdése:

Honnan tudhatom, hogy depressziós vagyok-e, vagy ez csak ilyen kamaszkori hisztéria?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kb. fél éve tart ez az állapot. Nagyon nehéz, és stresszes évem volt az iskolában, hajtottam magamat ezerrel, és valószínűleg emiatt borultam ki ennyire. De arról, hogy mennyire súlyos ez az egész, vagy hogy súlyos-e egyáltalán, fogalmam nincs.

Az első, amit észrevettem, hogy nagyon gyorsan feldühítem magam. Ma például egy fél órán keresztül sírtam, és dühöngtem, mert véletlenül foltos lett egy pólóm. De veszekedésnél is (sőt, még a normál, kulturált vitáknál) hamar mérges leszek, és sírok. Ez az egyetlen dolog, ami le tudja vezetni a feszültségemet.

Aztán észrevettem, hogy nehezebben alszom el, viszont sokkal több alvásra van szükségem. Tíz-tizenegy órát tudok egyhuzamban aludni. Viszont éjfél előtt nem igazán jön álom a szememre.

Sokszor érzem magam használhatatlannak, csúnyának, minden apró kis hibámat óriásiként fogom fel. Néha bizony ki is mondom magamban, hogy gyűlölöm magamat.

Ha rámjön az "öt perc" nehezen viselem még a kedves érintéseket is, a vigasztalástól csak még szörnyűbben érzem magamat.

Úgy érzem, ez már nem normális. De fogalmam sincs. Tudom, hogy egy kis érzékenység a korral jár, de ilyen szinten? Rendben vagyok, vagy szükségem van pszichológusra?

Nagyon köszönöm annak, aki válaszol!



2015. júl. 7. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz bárki elmehet függetlenül attól, hogy a problémái mekkorák. Ez egy szolgáltatás, egy segítség, amit igénybe lehet venni, ha mi úgy érezzük, hogy ez segíthetne rajtunk. Szóval függetlenül attól hogy depresszió vagy kamasz hiszti, ha neked úgy jobb, akkor menj el.


Rátérve azokra amiket írtál... Ezek eléggé kamaszkori dolgok. A hirtelen érzelmek, az hogy így reagálsz dolgokra...Pontosan ezt értik az alatt amikor azt mondják, hogy nehéz a kamaszokkal bánni. A hormondjaid szórakoznak veled, azért vagy ilyen. Az meg egy jó pont, ha le tudod vezetni a feszültséget, van akinek nem megy és sokkal rosszabb megoldásokat talál.

Az alvásnál egyénileg változó, hogy kinek mennyi az igénye, de hivatalosan 9-10 órát szoktak mondani. Ha ennél többet alszol (velem is megesik olykor) akkor elvileg túlalszod magad, ami megint nem a legjobb. Viszont ha alapjáraton alváshiányod van, mert nem alszol eleget, akkor belefér néha egy 12 óra is szerintem. De az is lehet, hogy neked nagyobb az alvás igényed. Vagy vitaminhiányod/vashiányod van és azért vagy fáradékony esetleg.

Ami kicsit komolyabbnak hangzik az az önértékelésed, az önutálat és ahogy reagálni tudsz a kedves közeledésre is. Ennek lehet hogy van valami mélyebb oka. Ha úgy érzed ez kezd elfajulni akkor lehet hogy tényleg érdemes egy szakemberrel beszélgetni.

2015. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen elmehetsz pszichologushoz azzal semmit nem veszitesz.

viszont sajnos a kamaszkor furcsa változásokat hoz a hormonok miatt, kinek könnyebb, kinek nehezebb tullennie ezen

2015. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!