Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtassatok meg! Attol...

Nyugtassatok meg! Attol rettegek hogy megorulok es a dilihazba kotok ki. Lenne ra okom boven. Kis korom ota depis azorongos panikos hipochonder vagyok. Ugye ha valaki megbolondul meg van ra megoldas?

Figyelt kérdés
Ha bekerulnek a dilikorhazba akkor meg utanna lehetnek normalis?
2015. júl. 8. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:

nem fogsz megbolondulni ha ilyeneken gondolkodsz.

aki megbolondul nincsenek ilyen félelmei.

2015. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De folyton elfelejtem mi volt par perce meg azt se tudom mit hova tettem. Allandoan szorongok es barataim sincsenek.
2015. júl. 8. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:

A feledékenység a szorongástól van. Én is szorongásos hipochonder voltam (vagy vagyok, csak tünetmentes), és tudom, hogy a rossz időszakokban ehhez súlyos feledékenység is társult.

Úgyhogy önmagában ettől nem őrülsz meg. Viszont a súlyos stressz nem tesz jót hosszú távon a testi egészségednek.

2015. júl. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Es hogy lettel tunetmentes?

Gyogyszert nem akarok...

2015. júl. 10. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszert? Isten őrizz...

Hosszú folyamat volt. Megismertem a testemet, utánanéztem sokféle betegségnek, lerendeztem a történet lelki hátterét. (Röviden: nálam az volt a gond, hogy attól rettegtem, hogy fiatalon meghalok, és egy sor dolgot nem tapasztalhatok meg. Nos, nem vagyok már (annyira) fiatal, és egy sor dolgot megtapasztaltam.) Ezenkívül ki is akadtam magamra, hogyan lehetek ennyire "nyámnyila". Szóval amikor erősebbé vált bennem a düh az önsorsrontásra, mint a félelem, akkor elmúlt. Nem mondom, hogy egyszer kétszer azóta nem tért vissza, de már sokkal jobban kezelem.


Aztán van ennek a kiterjesztett változata, amikor a szeretteidért aggódsz túlzottan. Ekkor kezdődhet előlről. :)

2015. júl. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!