Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár napja kaptam Borderline...

Pár napja kaptam Borderline diagnózist. Most mi lesz?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik a kezelése? Kórházba kell mennem? Hogyan lehet élni ezzel a diagnózissal tovább? Dolgozni lehet még ettől?
2015. júl. 8. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem dolgozni lehet. A kezelése egyaránt állhat gyógyszeres terápiából és pszichoterápiából. A gyógyszeres kezelés segít normál mederben tartani az érzelmeket, a pszichoterápia pedig önkontrollra, önismeretre tanít, amivel ha elég messze jutsz, akkor sikeres és boldog életed lehet, gyógyultnak is nyilváníthatnak ha jól tudom.

Szerintem olvass utána a diagnózisodnak a neten. Én például ezt a nagyon jó cikket találtam neked: [link]

Mikben gondolkodsz munka terén?

Kórházba nem kell menned, maximum ha épp önveszélyes vagy és befektetnek amíg a gyógyszereket beállítják, vagy ha önként mész ilyen bennfekvős intenzív pszichoterápiára. A SOTE rendelkezik egy nagyon jó hellyel ahol elvileg az a céljuk a borderlineosok (meggondolom mindenki más esetében is, de az én ismerősöm ezzel a diagnózissal ment) esetében hogy gyógyszer nélkül tudjanak normális életet élni.

Nyugi, egy diagnózistól nem dől össze a világ, ez csak nevén nevezi azt, ami veled van. de úgy egyébként nem változott semmi, nem nőtt még egy fejed, csak tudják a problémáid jellegét és így jobban tudnak majd segíteni. Ha te is úgy akarod akkor minden rendben lesz, bár nem áltatlak, nem lesz egyszerű. De nem vagy egyedül.

2015. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahol diagnosztizáltak nem mondtak terápiát? Legalább annyit, hogy menj ahhoz az orvoshoz, aki küldött...
2015. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!