Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenki azt mondja, hogy ha...

Mindenki azt mondja, hogy ha nem akar az ember megváltozni, nem is tud. De ha tényleg nem akarok, mert nincs motivációm, akkor mi van?

Figyelt kérdés
Nem igazán érdekelnek az emberek, meg úgy semmi, önmagam se. Öngyilkos se akarok lenni, mert az életem már annyira se érdekel, hogy véget vessek neki meg hát tudom, hogy ezzel még inkább bántanám a családomat, de ha elütne az autó, nem bánnám. A pszichiáteremmel hiába csinálunk terápiás szerződést, ha megszegem csak eltitkolom. Ráadásul beszélgetni se tudok vele, mert úgy érzem, nincs miről, és amúgy is nagyon nem vagyok egy beszédes típus, úgyhogy nem is járok már, mert csak ültünk és vártuk hogy leteljen az idő. Nincs életcélom, nem vágyok saját családra, pénzre, undorodom a testi közelségtől, általában unom a környezetemben levő embereket, hogy azzal foglalkozzak amivel szerettem volna már késő és tehetségem se hiszem hogy van hozzá, meg már úgy érzem minden mindegy. Semmi motivációm nincs a változásra, semmiben se találok örömöt. Nem is tűnik az életem már valóságosnak, mintha meghaltam volna már rég, és csak kísértenék. Azt se tudom ezt most miért írom ide, de ha már megírtam elküldöm.

2015. jún. 16. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg hagyod, hogy segítsenek rajtad, hátha lehet.
2015. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A pszichiáterek nekem erre azt mondták, hogy "akkor sajnos nem tudunk segíteni". Én sem tudom akarni, amit nem akarok. Nagyjából hasonló a helyzetem, csak nekem soha nem is volt semmi, amit szerettem volna, most meg már ne is legyen, mert szerintem késő. Úgy nagyjából mindenhez.
2015. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az már jó jel ha így észreveszed a problémáidat és ennyire erőteljesen meg tudod őket fogalmazni. Amiket ide leírtál azokat javaslom mondd el a pszichiáterednek. Akkor azt hiszem majd tudtok miről beszélgetni :)
2015. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem sok motivációm van, de nekem más a betegségem.
2015. jún. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ne hidd. Mindnek elmondtam mindent, de ezek szerződést akarnak, célkitűzéseket, ami felé a terápia során haladunk, de ha magasról teszel rá, hogy mi lesz veled és csak azért jársz, mert már az is k*rvára mindegy, vagy hogy a környezeted kicsit megnyugodjon, akkor a terápia nem fog segíteni, a terapeuta meg ha megtudja, hogy nem érdekel az egész, akkor elküld. Majdnem mindnek az volt az alapfeltétele, hogy akarjak változni. Én meg már nem akarok, csak ha véletlenül megtörténik, akkor az is oké. Nyilván nem bánnám, ha jobban lennék, de nincs motivációm változtatni, meg ha jobban belegondolok, egyáltalán nem érdekel, hogy jól leszek-e valaha. Racionálisan tudom, hogy jól lenni jobb, de nincsenek ezzel kapcsolatban érzéseim már.
2015. jún. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ezzel indítottam a pszichiáternél
2015. jún. 16. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy más munkában nem lelnél örömöt, ahogy írod, de volt egy valami amit szívesen csináltál volna. Na ez egy baromság, hogy már késő hozzá, hogy azzal foglalkozz. Miért lenne késő? Talán 60 év felett késő lenne új szakmát tanulni, de nem hiszem, hogy ez a probléma. Határozd el, hogy abba a munkakörbe szeretnéd kipróbálni magad mindenképpen és tegyél meg érte mindent. Ha kell, akkor iratkozz be az egyetemre és szerezz egy diplomát, sosem késő. Miközben küzdesz a célodért, már jobban fogod érezni magad, hogy van elképzelésed a jövőre nézve.
2015. júl. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!