Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki jart mar pszichoterapia...

Valaki jart mar pszichoterapian, depresszio miatt? Miben segitett illetve hogyan tudott kimaszni a depressziobol?

Figyelt kérdés
Pszichiaterem ajanlotta, hogy gyogyszeres kezeles mellett probaljam meg a pszichoterapiat. Vegso elkeseredesemben mindenkepp elkezdem hatha segit orokre megszabadulnom ettol a franya betegsegtol. Mivel mar ez a masodik epizod ezert kicsit tartok tole, hogy eletem vegeig elfog kiserni. Kerlek benneteket, hogy csak olyan irjon aki mar volt, es esetleg meggyogyult. Minden tapasztalatot szivesen varok.
2015. júl. 9. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kétfelől is tudok neked választ adni: bár diplomám nincs de a csoportterapeuta képzés nagy részét elvégeztem anno, tehát elvileg meg kéne tudnom mondani miben tudunk segíteni. És magam is jártam kollégához egyéni terápiára depresszióval.


Emberek élnek magas vérnyomással, cukorbetegséggel és más krónikus betegségekkel, karban kell tartani és akkor tünetmentes. Ez bármennyire is banáisan hangzik, a társadalom sajnos a mentális panaszokat nem kezeli úgy mint a szervileg megnyilvánulót -- el tudod képzelni, hogy csak egy egyszerű influenzára olyan dolgokat mondanak mint egy depressziósnak? "Szedd össze magad, nincs is neked semmi bajod!"


Szóval, a depresszió is lehet egy krónikus betegség -- én viszont nem fogok a képernyő túloldaláról nyilatkozni, hogy a Te problémád milyen súlyos. Nem érdemes azon gondolkodni (ne gondolj a fehér elefántra) hogy elkísér-e életed végig. Most az a legfontosabb hogy gyógyszer nélkül (a legtöbb gyógyszert nem lehet túl sokáig szedni) tünetmentessé váljál. Ha bírsz, menj el terápiára, ha egyszer eljutsz egy terapeutához akiben megbízol, és rendszeresen jársz, akkor onnantól minden rendben lesz. Tudom, nagyon nehéz, de ne habozz azonnal váltani, ha a bizalom nincs meg.


Miben segített... ezeknek a dolgoknak oka van, gyökere van, segít feltárni és ha egyszer tudatosul hogy mi az akkor segíthet, hogy ne bántson többé vagy megtaníthat hogyan tudsz együtt élni vele.


Minden jót.

2015. júl. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én jártam pszichoterápiára, de semmit nem ért, gyógyszereket is adtak, de az sem ért semmit. Aztán elküldtek, hogy nem tudnak segíteni. Szóval, majd az idő megoldja. Jógázz, sportolj menj társasságba, foglald le magad, vagy találjon rád a szerelem.
2015. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat.

Kedves elso hozzaszolo utolso eselynek ezt tartom, hogy elmegyek es mindent megteszek, hogy jobb legyen.

Kedves masodik hozzaszolo, sajnalom, hogy Neked nem jott be, remelem azert jol vagy.

2015. júl. 9. 17:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Becsületes a pszichiátered, tudja, és mondja is, hogy a gyógyuláshoz csak a terápia vezet.

Mindenképp mélylélektani (KIP, ego-state, regresszió, stb.) terapeutát keressél, a csalódás elkerülése érdekében.

2015. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is több depressziós epizód volt életemben, emellett pedig pánikbeteg is voltam.

Először 21 éves koromban fordultam szakemberhez, akkor pszichiáterhez jártam. Antidepresszánst írt fel, amit gyűlöltem, mert állandóan vigyorognom kellett tőle, de belül ugyanolyan rosszul voltam. Mellette végigcsináltunk egy három hónapos rövid terápiát. Ez hellyel-közzel segített, de csak átmenetileg. Nem tudtam pontosan, hogy milyen módon segít, de a depresszióból kijöttem akkor és új irányt vett az életem. Eltelt pár év, és újra jöttek a pánikrohamok, a házasságom megromlása után pedig egy nagyon mély depresszió.

Azt tudtam, hogy gyógyszert soha többé nem akarok szedni. Ekkor pszichológushoz fordultam és belevágtam egy hosszúterápiába. Ez egészen más! Itt már ÉRTEM, hogy mi miért történik, hogy milyen tényezők váltották ki a problémáimat, közösen feldolgoztuk és megtanultam kezelni.

Nem volt könnyű, de nagyon hatásos! Teljesen átalakult a személyiségem, másképp működöm, mint régen. Igaz, közben eltelt majdnem két év az életemből, de gyakorlatilag az egész személyiségfejlődésem újrajátszódott, és most már olyan lehetek, amilyennek mindig is lennem kellett volna.

Újra lett párkapcsolatom, amiben egészen másképp működöm, mint korábban. Boldog vagyok.

Azt hiszem, soha többé nem tudnék depressziós lenni. Egyszerűen már másképp viszonyulok önmagamhoz és a világhoz. Nem azt mondom, hogy mindig minden happy, de csak nagyon rövid nehéz időszakok vannak (max. egy naposak), és nagyon könnyen ki tudok jönni belőle egyedül is.

2015. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ismét elkellett kezdenem a gyógyszer szedeset aminek nemigen érzem hatását. Fura hiszen tavaly is ezt szedtem és teljesen rendbe hozott visszakaptam régi önmagam. Viszont egy óriási baromságot követtem el mégpedig nem szedtem egy évig a gyógyszert ahogy az orvosom kérte. Már negyedeltuk a gyógyszert mikor én egyik napról a másikra magamtól letettem. Szerencsére semmi elvonási tünetet nem tapasztaltam. Szépen éltem az életem tovább majd 4 hónap tünetmentesség után ismételten visszatért. Nagyon bízom ebben a terápiában. Tudom nehéz és hosszú folyamat lesz de készen állok. Nagyon köszönöm a válaszaitokat.
2015. júl. 10. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!