Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem emlékszem a gyerekkoromból...

Nem emlékszem a gyerekkoromból sok dologra mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni.

Eddigi életemben egy szociális csőd voltam/vagyok. Nem igazán tudom hogyan kell közeledni valakihez, nincsenek barátaim, bizalmas kapcsolataim. Eljutottam arra a pontra, hogy szeretnék megváltozni, emiatt elkezdtem kutatni vajon mi a csődtömeg voltom forrása.


Arra gondoltam, hogy minden bizonnyal apámtól fakad, aki egy alkoholista fasz. Tudjátok, az a családverős fajta. Változási célom okán beszélgettem testvéremmel, és tőle tudtam meg, hogy apám nem csak anyámat, hanem engem, és őt is rendszeresen verte. Testvérem szerint főként anyám és engem.


Az egész lényege az, hogy mindössze 1 esetre emlékszem, mikor apám kezet emelt anyámra, és 1-re sem mikor rám. Én eddig abban a tudatban voltam, hogy apám mindíg akkor verte anyám, mikor nem láttam.


Testvérem szerint így dolgoztam fel a sokkot.

Az egész hercehurca kb 14 éves koromig tartott. Nem próbálkoztam feidézni gyerekkorombó ilyen emlékeket, és valahogy sosem volt furcsa, hogy mikor anyám faterról beszél nekem nem ugrott be semmi azon kívül hogy néha kiabált.

Normális ez? Szerintem nem.

Menjek pszihológushoz, vagy inkább ne piszkáljam, mert okkal nem emlékszem rá? Mitévő legyek?



2015. júl. 9. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, MINDEN ember alkalmaz tudattalan elhárító mechanizmusokat arra, hogy a kellemetlen emlékeket, érzéseket távol tartsa magától. Ennek egyik típusa az elfojtás. Vannak, akik még "fedőemlékeket" is gyártanak.

Ez átlagos emberi működés, de nem szerencsés.

A problémák ugyanis mindenfajta kerülőutakon törnek elő. Attól, hogy nem emlékszel (tudatosan) valamire, még benned van, és más emberekkel való kapcsolataidban, vagy az önmagadhoz való viszonyodban is megnyilvánulhat. Például súlyos betegségeket okoz, stb.

Az elhárító mechanizmusok ugyan az én védelmét szolgálják, de az sem mindegy, hogy milyen szintűek! A felejtés egy nagyon egyszerű, alapszintű elhárítás, inkább gyerekekre jellemző. A terápia során átdolgozódnak az elhárítások, és az ember elkezd magasabb szintű elhárításokat alkalmazni.

2015. júl. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ez az okos... sztem úgy érti, hogy IGEN, menny pszichológushoz :////
2015. júl. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy ezek a dolgok léteznek benned attól, mert nem tudsz most rajuk emlékezni - es dolgoznak, ellened.

Amikor szembenézzünk valami ijesztő el, tudnunk kell, hogy attól nem szűnnek meg, mert megpróbálunk nem tudomást venni róluk.

Így látni fogod a - vélhetőleg csúf - valóságot, de tudni fogod hogy néz ki, es hogyan kell vele bannod.

Ez az út nem könnyű, es ritkán rövid. Igazi elszántság kell hozza, hogy vegigcsinald. Ám a világ minden utcánál kalandosabb lesz.

Tudom, tapasztalatból.

Sok sikert!

(Legjobb barátnőm es a férjem sem emlékeznek vissza a gyerekkorukra. A barátnőm 13, a férjem 12 éves kora előttre. Mintha ollóval kivágták volna. Remelem, ok is szembenéznek egyszer.)

2015. júl. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó tudni hogy nem én vagyok az egyedüli.

Ahogy olvasgatom, sokkal komolyabb kihatása lehet ennek az egésznek mint gondoltam.

Az egyik leirás, mintha csak én lennék. Ijesztő.

2015. júl. 10. 00:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Trauma és gyógyulás -Judith Herman

Olvasd el,nagyon jó és nagyon durva könyv.

Minél előbb menj el pszichológushoz, ez nem játék!

2015. júl. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!