Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha szedem/rágom az ajkaimról...

Ha szedem/rágom az ajkaimról és a szám belsejéből a bőrt, és szedem a körmöm körül is, az kényszerbetegségnek számít?

Figyelt kérdés
Lehet ennek valami pszichikai háttere, pl stressz miatt? A sebek fájnak és zavarnak, mit csináljak, hogy abbahagyjam?
2015. júl. 10. 00:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
62%
minden csak megszokás kérdése... a dohányzás is nagy részt nem a nikotin hatása hanem a megszokás miatt van, hogy pl reggel az az első... mindenkinek vannak megszokásai, kinek kisebb, kinek nagyobb.. ez esetben neked egy komolyabb dologról van szó.. próbáld meg bekenni a szád csípőspaprikával hogy fájjon, és az majd lehet h elrettent a dologtól. (nem viccből mondom) ugyanezt a körmöd alatt is meg teheted :)
2015. júl. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És a szám belsejének rágásával tudok valamit csinálni? :/
2015. júl. 10. 00:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze, egyfajta öncsonkítás ez is. Koncentrálj arra, hogy ne csináld, vagy próbálj relaxálni, másra figyelni. Gondolom, ez csak olyankor van, ha unatkozol, várakozol stb.
2015. júl. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
valamivel próbáld elterelni róla a figyelmed és büntesd meg magad valamivel ha megint csinálod... én régebben a vállamat ugrasztgattam ki a helyéről míg a végére már alig tudtam egy fekvőtámaszt megcsinálni mert kattogott, minden baja volt. én is büntettem magam és azóta sikerült leszoknom róla, a vállam is javul :)
2015. júl. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is csináltam ezt, aztán meggyógyult, és utána vágytam a fájdalmas érzésre megint szóval kirágtam újra a számat.. de aztán egy idő után abbahagytam mert tudtam hogy rosszat csinálok... csak fejben legyél ott és tartsd magad ahhoz hogy nem csinálod:) azóta nem hiányzik már
2015. júl. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A szaj es a korom allitolag a rejtett agresszio jelei.


Bar en a szamat nem ragtam de a kormeimet veresre tudtam kaparni. Olyan szinten leteptem a kormeimet hogy fogni alig tudtam ugy fajtak az ujjaim. Iszonyat volt es sajnos kicsi koromban kezdodott. Rossz emlekeim egyike hogy az iskolaban a korjateknal nem akartak megfogni a kezem a gyerekek mert gusztustalannak tartottak a bibis ujjaim....


Amint fiatal holgy lettem mukormoket csinaltattam es azota is azok vannak. Mar magamnak csinalom ugyh gazdasagos de amikor szunetet tartok es van hogy 1-2 hetig nincs mukorom, akkor ujra a szamba veszem a kezem. Mostmar eszreveszem es foleg akkor amikor nem figyelek oda. Peldaul egy filmnezes alatt az osszes kormom tovig tudom tepni, ugyhogy amikor nincs fent a mukorom, akkor szigoruan kesztyuben tevezhetek csak. Frankon meg a moziba is elviszem a kesztyut amikor "korom" nelkul vagyok. Tudom hogy csinalom, eszreveszem olyankor abba is hagyom de aztan utana rogton ujra csinalom es nem birom megallni hogy ne. Nagyon fura :(


Mai napig nem jottem ra mitol van sajnos. Nem hiszem hogy iskolas koromban olyan stresszes eletem lett volna...


Ha fiu vagy akkor a mukorom sajnos nem megoldas. A szajragas meg gazabb, mert a nyilt sebek csak ugy hivogatjak a bacilusokat es szajban levo sebek nagyon nehezen gyogyulnak, arrol nem is beszelve hogy mennyire higienikus olyan embert csokolni akinek nyilt sebek vannak a szajaba:(


Ha tudsz esetleg nezz el egy pszichologushoz. Vegyel ragot es ragd azt, vagy hasznalj fogpiszkalot.

2015. júl. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, de a műköröm tönkreteszi a körmöt magát, úgyhogy nem szívesen csináltatnék, amúgy is, magamat ismerve iszonyatosan irritálna is az ottléte. A szám belsejét viszonylag kímélem, még sose volt sebes, de az ajkam igen. A pszichológussal nem vagyok megbékélve, a rágó serkenti a gyomorsav termelést, a fogpiszkálót meg ha lenyelem, elég komoly bajok lesznek ott :) de azért köszi.
2015. júl. 10. 02:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Régen én is sokat rágtam a számat belül. Néha annyira, hogy napokig alig tudtam enni a fájdalomtól.

Csakhogy a folyamatos irritáció negatív folyamatokat is elindíthat, aminek hosszú távon súlyos következményei lehetnek, így leszoktam róla.

2015. júl. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

magamat ismerve iszonyatosan irritálna is az ottléte - volt mar mukormod? Nem? Akkor mirol beszelsz??


a műköröm tönkreteszi a körmöt magát - elvekonyitja ez igaz de hogy erted, hogy tonkreteszi? Leesik magatol? Fertozeses lesz, vagy mi? Az enyemnek semmi baja csak kicsit vekony, de ha lenovesztenem ujra normalis lenne.

Akkor inkabb (lany letedre) kozlekedsz csunya kormokkel, mint szep/izleses mukormokkel. Oke.


pszichológussal nem vagyok megbékélve - melyikkel? Kinel voltal? Jah, hogy meg meg se probaltad?


rágó serkenti a gyomorsav termelést - oooo, a gyomorsav az valami ordogi atok vagy mi?


fogpiszkálót meg ha lenyelem - igazad van, ha ennyire nem vagy magadnal, akkor ne is vedd a szadba


Csak azt nem ertem, ha ilyen ugyesen elzarkozol MINDEN lehetseges segitsegtol, akkor a bubanatnak tetted fel a kerdest????

2015. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A körmömmel semmi baj, nem a körmömet rágom, hanem a körömágyamat, a bőrt szedem, szóval a műkörömnek amúgy se sok értelme. Utálnám, folyton útban lenne. És attól még, hogy nincsenek méteres műkarmaim, nem csúnya a körmöm, létezik az a fura dolog, hogy "körömlakk" Amúgy a körmöm így is folyton rétegekre válik. Pszichológusnál voltam,nem jött be, de nem hiszem, hogy rád tartozik. :) Ami a gyomorsav termelődést illeti, a rágás hatására ugyebár fokozódik a termelés, mert a test azt hiszi, táplálkozol, és fölösen termeli a gyomorsavat, ebből jön, hogy csak éhes leszel ha túl sokat csinálod. A fogpiszkás példára meg csak kifogásnak mondtam. Ha lány létemre nem hordok csili-vili műkarmokat, fogpiszkálót se fogok csócsálni a nap 24 órájában, undorító lenne... És azért tettem fel a kérdést, hátha valaki tud valami más, értelmes módszert, mint pl aki azt mondta, hogy büntessem magam, vagy kenjem be csípős paprikával.
2015. júl. 11. 06:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!