Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez forduljak? Pszihológus...

Kihez forduljak? Pszihológus vagy pszihiáter? Mennyit kell neki fizetni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan emberhez fordulni, aki kedves, megértő, rendes és türelmes. 18 éves vagyok, és tudom mi az a szenvedés. szeretném ha egy olyan ember, aki ért ehhez lelkileg megerősítene. légyszi segítsetek
2008. szept. 3. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kezdésnek egy pszichológushoz érdemes, ha szükséges, ő továbbirányít pszichiáterhez, aki gyógyszert is adhat. Ha teheted, magánpszichológushoz menj, ő több időt szán rád, és kb 5000 Ft egy alkalom.
2008. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz szerintem. A pszichiáterek orvosok, állandóan rohannak és szerintem nem is megértőek - vagy csak kis részük.. Inkább a gyógyszeres kezelésen van ott a hangsúly, ami neked gondolom, nem kell.
2008. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg ha vallásos vagy, egy jó pap is segít, ingyen.
2008. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A lelki problémákkal a pszichológus foglalkozik. Háziorvos is elküldhet hozzá, ha kéred. A magándoki viszont elég drága, de akkor te választod ki, hogy kihez mész. Az árak elég változóak, függ attól, hogy nagyvárosban vagy kistelepülésen rendel, ismert (befutott) vagy nem igazán van "neve".
2008. szept. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszönöm!

paphoz félek elmenni... nem tudom miért... vallásos nem hiszem h vagyok... vagy nem tudom... h pontosan mit is jelent... de már nagyon sokat gondolkoztam én is rajta, h elmenjek...

hú, az az 5000 ft elég húzósnak tűnik.. de majd meglátom.

köszönöm mégegyszer a segítségetek!

2008. szept. 3. 18:44
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, mekkora lehet a baj, de ha már szakemberhez akarsz fordulni, akkor betegségtudatod van (?) Én jártam pszichológushoz egy darabig, de azt éreztem, hogy csak a munkáját végzi (persze, kedves volt, megértő meg minden), de fura volt mindig letenni a pénzt a kezelés végén az asztalára... fura volt, hogy "pénzért" kedves hozzám valaki... Persze, biztos sokaknak segítenek és szükség is van rájuk, ez csak az én véleményem. De én a helyedben inkább egy jó barátot vagy beszélgető, levelező partnert keresnék, aki valódi érdeklódést mutat a problémáid iránt.
2008. szept. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, az előző vagyok: én 3500 Ft-ot fizettem a pszichológusnak 1 órára (nem érte meg). Ennyi pénzért már beülsz egy jó fagyizóba valakivel, és jól eldumáltok :)))
2008. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen... csak nem lehet minden emberben megbízni... :( és nehéz olyan embert találni, aki tényleg kíváncsi Rád és tényleg figyel Rád.. barátaim vannak, de nem bírnám nekik elmondani ami belül aggaszt... :(
2008. szept. 3. 19:15
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy igazán jó pszichológus rengeteget tud segíteni! De tényleg van kevésbé jó is. Jártam egy nőhöz, az is 5ezer volt, és többet ártott, mint használt. Mivel nem találta meg a problémáim gyökerét, "belepiszkált" az amúgy nagyon jó párkapcsolatomba.


Szerencsére azóta találtam egy igazi jó szakembert!

2008. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki azt javasolta, hogy inkább keress egy jó barátot...

Lehet, hogy hihetetlennek tűnik, de én már ezen a fórumon is találtam levelezőpartnereket, akikkel olyan dolgokat elmondunk (leírunk) egymásnak privát levélben, amit egyébként ismerősnek nem tudnánk... És őszintén érdeklődünk egymás problémái felől... Lehet, hogy soha az életben nem találkozunk (az is lehet, hogy igen), de akkor is nagyon sok jó szót kaptam tőlük, amit igyekszek viszonozni. Talán ez is megoldás lehet neked.

2008. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!