Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez bipoláris zavar vagy csak...

Ez bipoláris zavar vagy csak szimpla hangulatingadozások?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja kezdtem úgy érezni, hogy ez a túlzott hangulatingadozásom az õrületbe kerget. Van amikor én vagyok maga a boldogság: ugrándozok, nevetgélek, legszivesebben mindenkit megölelnék. Ilyenkor nagyon kreatív és céltudatos ötleteim támadnak és van amikor sokáig fennmaradok éjjel, mert az agyam sorra kreálja a jobbnál jobb ötleteket. Ilyenkor magabiztosabb is vagyok és nem érdekel minek mi a következménye és hogy ki mit gondolhat rólam.

De viszont, vannak olyan fázisaim is amikor alig beszélek vagy mosolygok, csak magam szeretnék lenni. Ilyenkor sokszor úgy érzem senki sem szeret és úgy érzem a barátaim csak úgy tesznek mintha fontos lennék nekik és igazából senkinek se vagyok elég jó. Ezeken a napokon sokszor alig kelek fel az ágyból és sokszor sírok akár egy szomorú dal hallatán. Olyanra is volt már példa, hogy ilyenkor mindent támadásnak vettem és akaratlanul is mérges lettem a barátaimra.

Van amikor a két fázis kevert de többnyire a boldog fázis a domináns (kb 3-4 hétig is tarthat) a másik csak 1-2 hétig.

Van itt esetleg szakétõ vagy psyhológus aki segíteni tudna? Az anyukám letudja kamasz hülyeségnek és nem igazán vesz komolyan.

16/L



2015. júl. 19. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen igy vagyok en is meg az anyas dolog is.En egyszer korhazba kerultem,mindegy most hogy miert,es a vizsgalatokon kiderult hogy komoly lelki problemaim vannak.Az a durva hogy en pszichologus akarok lenni xd...

Amugy van ra esely hogy bipolaris zavarod van,de sokan csak annyit fognak mondani mint amit az anyukad;kamasz vagy oszt annyi.

Pedig ez sokszor kevesbe fedi az igazsagot.Nekem is letudtak ennyivel.

2015. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eléggé úgy hangzik.


Első, Dr. Máté Gábor mondotta volt, ADHD-s, szorongós, btw világ hírű pszichiáter, hogy akinek nincs valami mentális baja, az biztos nem adja ilyen pályára a fejét :))))

2015. júl. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
:)
2015. júl. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!