Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, folyton félek,...

Mit tegyek, folyton félek, hogy hirtelen meghalok?

Figyelt kérdés
Többen voltak a környezetemben, akik minden előzmény nélkül meghaltak vagy súlyos betegséget kaptak, gondolom ezért lehet. Igyekszem nem gondolni rá, meg elfoglalni magam, de alapból elég magányos típus vagyok és nem nagyon találok olyan tevékenységet, amit élveznék és lefoglalna. Plusz egyre kevésbé merek egyedül maradni, hátha történik valami és nem lesz aki segítsen. Elég hülye gondolat és kicsi a valószínűsége, de nem tudok róla leszokni. Valakinek van valami ötlete, mit tehetnék?

2015. júl. 24. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj el pszichiáterhez mert ez igen erősen pánikbetegségre vall és Generalizált szorongásra! Ezt max pszichoterápiával és gyógyszerekkel lehet kezelni.


Kik voltak a környezetedben akik meghaltak hirtelen? És nagyon súlyosan érintett? Meggyászoltad őket rendesen?

2015. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért félsz a haláltól ?

En 10 éves koromban megbekeltem vele.

De ez nem azt jelenti hogy szeretnek meghalni !

Minden lehetőséget elkerülok, futok előle.

Csak azt hogy mindneki meghal.

Ha belegondolsz érdekes dolog a halál. Felfoghatod veszteségének is meg gyógyulásának is. En az utóbbinak fogom fel.

Épp ezért próbálok masoknak is segíteni.

2015. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem, eddig nekem sem volt ilyen problémám, csak az utóbbi egy hónapban egyre inkább. Kiskoromban sokat gondolkodtam ilyeneken, mivel volt szerencsém végignézni, ahogy egy családtagom meghal. De nem féltem, vagy bármi egyszerűen csak tudomásul vettem.

Most viszont úgy érzem, hogy nem haladok sehova az életemben és ha így folytatom, úgy fogok meghalni, hogy nem csináltam semmi érdemlegeset, csak elpocsékoltam az időm.

2015. júl. 25. 22:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok ember van ezzel így.

Kezdj el dolgozni, haladj a létrán felfelé.

Szerencsére en gazdag szociális környezetbe születtem, nincs hiány pénzből. De szinte semmit nem kapok meg mert meg kell dolgoznom érte. Mert ezzel vesznek ra hogy csináljak valamit, egyből nem unatkozom. Másrészt pedig kevesebb idom van ilyenekkel foglalkozni.

Szerintem te is tegyél így, dolgozz.

2015. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!