Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósként szerintetek...

Depressziósként szerintetek lehetek bébiszitter?

Figyelt kérdés

Kezelés alatt állok, pszichiáterhez járok kontrollra és pszichológushoz is járok terápiára. Alapvetően a gyerekekkel jól kijövök és akik ismernek azok szerint megbízható vagyok. Nem vagyok kattant, nem vagyok közveszélyes, sőt a saját tapasztalataim miatt nagyon sokat tudok a lelki problémákról, sokaknak itt az oldalon is segítettem. Speciális igényű gyerekekkel is foglalkoztam már önkéntesként és úgy tűnt egész jól bánok velük. De mégis attól félek, hogyha papírt akarok szerezni és regisztrálni egy közvetítő irodánál, akkor elutasíthatnak azért, mert van egy ilyen diagnózisom, amit nyilván nem jó ötlet eltitkolni, ha rákérdeznek. Én nem hiszem, hogy a munkában bármilyen módon korlátozna, az, hogy magammal vannak problémáim, többnyire még a barátaim se észlelik, pedig őszinte vagyok velük, csak ösztönösen egy jobb képet mutatok. Szerintem vagyok annyira intelligens, hogy nagyjából meg tudjam ítélni a korlátaimat és azt hiszem alkalmas lennék ilyen fajta munkára, de ezt aki nem ismer az nyilván nem tudhatja. Szerintetek valós a félelmem, vagy csak túlbonyolítom?

21/L



2015. júl. 25. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbáld meg. Magadon is segíteni fogsz.
2015. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell senki orrára kötni a diagnózisodat, a közvetőknek sincs hozzá köze, ha nem akadályozza a munkádat. Ha bizonytalan vagy abban, hogy neked való-e a munka, beszélj róla a pszichológusoddal!
2015. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyerekek (és amúgy az állatok is) baromi jó hatással vannak ilyen jellegű betegségekre. Csak azt nem értem, minek kell egy bébiszitternek közvetítő iroda? A környéken kiragasztgatsz plakátokat, hogy bébiszitterkedést vállalsz, esetleg feladsz egy hirdetést facebookon, jófogáson, és ismerősöket is végigkérdezel. Bébiszitterkedéshez nem tudom, milyen papírt akarsz, de szerintem ha létezik is ilyen képzés, tök fölösleges. Tanító- vagy óvóképzősöket, dajkákat, csecsemőgondozókat, egészségügyi végzettséggel rendelkezőket előnyben részesítik a szülők, ha ilyen iskolákban tanulsz, akkor több esélyed lesz bébiszitterkedni már a tanulmányaid alatt is.
2015. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Létezik olyan, hogy bébiszitter képzés, többféle is, minimális elméleti oktatást adnak (ami szerintem hasznos, mert jó ha egyszer valaki elmondja az alapokat) illetve változó óraszámban van gyakorlati kurzus, ami meg szintén hasznos mert tapasztalat. Én nem hagynám a gyerekemet valakire, akinek majdnem 0 a tapasztalata, szóval másoktól se várom ezt és az én önbizalmamnak is segít egy ilyen gyorstalpaló. Több helyen a képzéssel együtt jár az is, hogy egy ideig közvetítenek, ami hasznos ha nem vagyok tele olyan ismerősökkel, akiknél dolgozhatnék.


Lehet hogy igazad van abban, hogy felesleges hülyeség, de tanfolyam nélkül azt hiszem nem tudnám lelkiismeretesen vállalni a felelősséget, hisz konkrétan bébiszitterkedést sosem csináltam, ha gyerekekkel foglalkoztam is, nem voltam egyedül. És sosem volt kis tesóm. A család is nyugodtabb lehet, ha nem nekik kell betanítaniuk. Meg amúgy manapság sokan már nem is keresnek olyat, akinek nincs valami ilyen fajta végzettsége.


Köszönöm a válaszokat, biztató :) És igazatok van, valószínűleg nekem is sokat segítene. Csak attól félek hogy ha olyanokat akarnak tőlem hogy egészségügyi meg erkölcsi alkalmassági akkor valahogy mégis rá fognak kérdezni erre a témára.

2015. júl. 25. 16:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Off: ez most komoly, bébiszitter képzés? Óriási lehúzás lehet. Heti pár órás alkalmi munkáról van szó, amit valakinek a házában töltesz. Meg aztán minden család és minden gyerek más, akármit is tanulsz azon a képzésen, semmire nem mész vele, úgyis az anyuka fogja megmondani neked, mit kell csinálnod, illetve mit szabad és mit nem a gyereknek. Ezt tanfolyamon nem tudják megtanítani. Mellesleg én anyukaként csak úgy nem hagynálak rögtön egyedül a gyerekemmel, akármilyen papírt is lobogtatsz nekem és akármennyi tapasztalatod is van, előbb pár órát ott lennék veletek, hogy lássam, tényleg tudsz-e bánni a gyerekkel, és kijöttök-e egymással.

Az egyetlen dolog, aminek tényleg hasznát veheted, az egy elsősegély-tanfolyam, azt pedig a vöröskeresztnél is el tudod végezni, bárki elvégezheti és levizsgázhat, nem kell hozzá autóssuliba járni, viszont ha később akarsz majd jogsit, már nem kell vele bajlódnod.

2015. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd... én nem ajánlom. Nekem van gyermekem, és amikor depressziós voltam, azt tapasztaltam, hogy nincs hozzá türelmem. Idegesített. Annyira el voltam foglalva a saját bajommal. A terápia első szakasza nagyon-nagyon nehéz (heti kétszer jártam), rengeteg negatív érzésem szakad fel, ami miatt a gyerekemre alig maradt energiám. Nekem nem volt más választásom, el kellett látnom a gyermekem, de neked van... utólag azt gondolom, hogy a lányom borzasztóan érzékeny volt az én állapotomra, ő is sérült benne. Mivel a terápia során LASSAN javultam, ezért ezeket a változásokat is érezte, velem gyógyult. De egy olyan gyerek, akivel csak alkalmanként találkozom, nem tudna részesülni a gyógyulásból, és én - a mai eszemmel - bizony félnék attól, hogy akaratomon kívül megbántok egy kisgyermeket, ártok neki. Ezért ha nem lenne muszáj, én ilyen állapotban nem foglalkoznék kisgyermekekkel. Nem magam miatt... miattuk. Mert nagyon érzékenyek, és akár egy rossz mondattal is komoly károkat okozhatok, amiket a saját problémáim miatt nem veszek észre. Egy kisgyermek lelke nem játék! (Ne a barátokhoz hasonlítsd, a kicsik sokkal érzékenyebbek és sérülékenyebbek, mint a felőtt emberek! És ez nem intelligencia kérdése... amikor az ember depressziós, nem látja reálisan önmagát, ugyanis nem a tudatos tényezők hatnak rá elsősorban, hanem a tudattalanok.)
2015. júl. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!