Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 10 éves fiam mostanában, ha...

10 éves fiam mostanában, ha kicsit többet eszik, vagy inkább jóllakik egy idő után pánikba esik. Addig idegeskedik, hogy furcsa a hasa és rosszul van, amíg ki nem hányja az egészet. Hetente két-háromszor fordul elő ez. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Régebben is volt a hányással probléma. Esténként nem akart egyedül aludni, addig izgult, amíg nem hányt. Jártunk pszichológushoz, azt mondta, hogy a gyerekek hihetetlen tüneteket tudnak produkálni. Abból "kigyógyult", most meg ez. VAN VALAKINEK TAPASZTALATA? NEM TIPPEKET KÉRNÉK! Köszi!

2015. júl. 29. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt bulimiának hívják...
2015. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
10 éves gyereknél.....?
2015. júl. 30. 08:34
 3/11 A kérdező kommentje:
A bulímia falási rohamokkal járó kényszerbetegség, melynek során a beteg rövid idő alatt igen nagy mennyiségű étel - jellemzően édesség - elfogyasztására képes...az én gyerekem ezet a tünetet 2 db palacsinta, egy szendvics, stb után produkálja. Ali eszik, nemhogy falási rohamai lennének!!
2015. júl. 30. 08:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Simán lehet 10 éves gyereknél is, igen.
2015. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Akkor anorexia keverve bulimiával. Sajnos ez manapság egyre kevésbé korfüggő, sajnos egyre fiatalabbaknál előfordul, és nem csak lányoknál. Azt ajánlom,forduljatok ismét pszichológushoz!
2015. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez mindenképpen valamilyen evészavar. Én is elvinném pszichiáterhez.
2015. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hirtelen sok cukor bevitele is okozhat pánikot, lehet, hogy extraérzékeny. Inzulin probléma.


Velem előfordult, szédülés, világvége érzés.

2015. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát először elviszem gasztroenterológushoz, és ha semmi megint pszichológus.... Látszólag semmi baj nincs. Tök normálisan élünk, szeretjük, imádjuk, nem értem mi ez. Máshol ütik-verik egymást a szülők, a gyereknek meg semmi baja...
2015. júl. 30. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egy evészavarosnál láttam hasonlót, ő egyszer rosszul lett valami kajától, onnantól szinte semmit nem tudott megenni, mindent kihányt. 1 év alatt lefogyott 30 kiló körüli súlyra. Szóval nem játék, persze először mindenképp gasztroenterológiára kell menni, de ha fizikailag nincs gond, akkor pszichiáter.
2015. júl. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bulimia, és vidd el orvoshoz! Ideges, míg ki nem HÁNYHATJA, ami már reflexszerű. És most még csak heti 3-4, de hamarosan napi 3-4 lesz belőle.


És nem kell ahhoz falni, elég egy kevés étel is. Undorodik az rzéstől, hogy "teli a hasa", ezért hánytatja magát - mert már ő maga csinálja.


Orvos, mielőbb (pszichodoki, családterápia, pszichoterápia, stb.).


Egy bulimiából gyógyuló (én is ugyanezt csináltam, ezekkel kezdődött, eleinte csak havi 1-2, idővel pedig napi 10-12).

2015. júl. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!