Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme felkeresnem egy...

Van értelme felkeresnem egy pszichológust?

Figyelt kérdés

Már többször próbálkoztam szakemberrel megoldani a problémámat (önbizalomhiány, szorongás), de lehet, hogy én nem voltam elég kitartó, vagy semmi értelme az egésznek, mert eddig még nem segített semmi.

Van olyan, aki szakember segítségével "meggyógyult"? Van egyáltalán értelme pszichológushoz járni, vagy csak pénzkidobás?



2015. júl. 30. 08:43
 1/8 anonim válasza:
Ugyanez a problémám és én is jártam minden hova de nem segített,nekem azt javasolta hasonló sorstársam hogy kerssek valamit amiben jóvagyok :)
2015. júl. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ebben van igazság, mert tényleg önbizalmat ad, ha valamiben jó vagyok. De a múltamat az nem tudja feledtetni, szóval meggyógyulni nem fogok tőle.

2015. júl. 30. 08:56
 3/8 anonim válasza:
Tanácstalan vagyok ugyanis még mindig fenn áll nekem is a probléma,de azért fel a fejjel :)
2015. júl. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen, segíthet. én 2 éve járok tb-támogatással, azaz ingyenesen.
2015. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
18 éven felülieknek is van ingyen? És milyen időközönként mész?
2015. júl. 30. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:
igen van, hát én 2 hetente, hetente 1x
2015. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Én mondjuk magánban járok, 2 éve.

Ami számít:

-a pszichológus személyisége. Nagyon sok a kókler!

-a módszer, amit alkalmaz. Inkább az analitikus, dinamikus terápiák azok, amikkel tartós és gyökeres változásokat lehet elérni, és ezek hosszú (több éves) terápiák

-gyakoriság. Minél gyakrabban jársz, annál hatékonyabb. Heti egy a minimum, annál ritkábban nem is érdemes járni. Heti kettővel csodásan lehet haladni!

-TE! Sokan csak beszélgetni járnak a pszichológushoz, nem mernek mélyre ásni magukban, szembenézni a problémáikkal. Annak örülnek, hogy minden ülés után jobban vannak. Pedig ez nem jelent haladást. Egy jó terápia során bizony teljesen széthullik a régi személyiség és ez NAGYON fájdalmas! Utána viszont fel lehet építeni egy új, sokkal jobban működő személyiséget.


Láttam, hogy ugyanannál a pszichológusnál, ugyanazzal a módszerrel, ugyanolyan gyakorisággal egyesek évekig toporognak egy helyben, mások meg fél-egy éven belül nagyon látványos változásokat érnek el. Úgyhogy tényleg nagyon sok múlik a páciensen!

2015. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan szakembert keress aki kifejezetten a kognitív vagy asszertív pszichoterápiával foglalkozik.
2015. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!