Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki egyszerre autista...

Lehet valaki egyszerre autista/asperger-szindrómás és skizofrén?

Figyelt kérdés

2015. aug. 7. 12:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem az asperger az autizmus enyhébb formája a skizofrén full másik betegség de autista az se lehet. Viszont aspergeres lehet skizofrén.
2015. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
Egy filmen láttam, hogy azonkívül még bérgyilkos is volt.
2015. aug. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Elég szerencsétlen párosítás, de igen, lehet.

Az asperger és az autizmus kéz a kézben jár, de ezt szerintem a kérdező is tudja, mivel elválasztással írta.

2015. aug. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, úgy értettem a kérdést, hogy lehet-e valaki autista és skizofrén, vagy Asperger-szindrómás és skizofrén? 1. válaszoló, szerinted csak az utóbi lehetséges?
2015. aug. 7. 13:15
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Először is: az autizmust (ezen BELÜL az Asperger-szindrómát) sokáig tévesen skizofréniának diagnosztizálták. Ennek a nyomai még ma is jelen lehetnek a diagnosztikában.


Viszont az autizmus (ezen BELÜL az Asperger-szindróma) bármilyen más mentális zavarral fordulhat elő együtt, ugyanolyan arányban, mint a teljes populációban. Tehát ha a népesség X %-a szenved valamilyen mentális betegségben, akkor az autisták X %-ára is vonatkozik.


Megjegyzem, a skizofrénia nem azonos a különböző skizoid személyiségzavarokkal, ami szintén jellemző lehet autistákra.

2015. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
26%
Kinek van ennyi betegsége?
2015. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az elsőnek halvány fogalma sincs arról, hogy az autizmus és az Asperger hogyan viszonyulnak egymáshoz. Minden Aspergeres autista is egyben, tehát eleve hülyeség az, amit az első írt.

(Ma már egyébként nincs is Asperger-diagnózis, néhány éve eltörölték, már mindenki "autizmus spektrum zavar" diagnózist kap.)

2015. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
# 6: Az autizmus nem betegség, a skizofrénia az.
2015. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
40%

Skizó?

azok álltalába szednek ez ellen gyógyszert

2015. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
# 9: Vagy nem. Sok skizofrénnek nincs betegségtudata, vagy olyan téveszméi vannak, ami miatt nem szedi be a gyógyszereit.
2015. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!