Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan beteg, esetleg...

Mentálisan beteg, esetleg skizofrén vagyok? (17L)

Figyelt kérdés
A kitalált barátaim között érzem legjobban magam. Igazából nem is kitaláltak, hanem hírességek és ezt már nagyon régóta csinálom... Elképzelem hogy a helyes celebek belém esnek, vagy hogy a legjobb barátnőim is hírességek. Elképzelem, hogy híres vagyok és mindenki ismer. Néha az igazi barátaim, vagy a családom körében elfelejtem hogy egy dolog nem is történt meg velem, csak az álomvilágomban. Régebben vagdostam magam és depressziós voltam. Próbálok vidám maradni mindig de néha meg kell játszanom. Hangulatingadozásom van. Stresszes és nyugtalan vagyok mindig. Sokszor fáj a fejem. Sokszor azt hiszem, hogy valaki követ, félek az utcán. Mindenki gyanús... Ez egy gyerekkori trauma miatt lehet, egyszer a Moszkva téren este két egyetemista beszólogatott, fel akart vinni magához. Nem sok emberben bízom meg. Hallucinálni szoktam. Szeretnék nyugtatót bevenni és egy szakemberrel beszelni, de nem lehet. Nem merem elmondani ezeket a szüleimnek. Nem tudtok egy netes oldalt ahol ha ezt leírom egy orvos válaszol, segít? És tudtok vény nélküli nyugtatót amit eladnak egy tininek? Szerintetek mentálisan beteg vagyok? Köszönöm előre is! (17L)

2015. júl. 11. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindezt elolvasva a válaszom igen szeritnem vannak problémáid, főleg a hallucinácio aggasztó a többi inkább pánikbetegség és depresszio talán.de ilyen komplex dolgot tényleg csak egy pszichologus(javaslom először ahhoz menj ne pszichiáterhez) tud segiteni.


Nyugtatot csak gyogynövényeset tudnak adni.

de am az se rossz de ezt az nem oldja meg.


Mondd el anyukádéknak hogy segitsenek keresni egy szakembert mert forumokon is ezt fogják neked tanácsolni,

hidd el minél hamarabb elméssz annál jobbak a gyógyulási esélyek, nem érdemes várni mert csak rosszabb lesz

2015. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tudatosan menekülsz a képzelt álomvilágodban. Ennek a tipikus oka az, hogy környezetedtől, pláne korosztályodtól (srácoktól, lányoktól) nem kapsz elég elismerést. Valamilyen szinten mindenki ki tud kapcsolni egy álomvilágba rövid időre, amikor olvas egy könyvet, vagy néz egy filmet, de az már nem normális, hogy nálad ez uralja az életet.


Pszichológusok, pszichiáterek persze simán elkezelgetnének nagy empátiával jó pénzért, jó sokáig.

De szerintem egy-két normális barát, barátnő jobb hatással lehetne rád, kirángatna strandra, kis mozgás, pancsolás, napfényből származó D vitamin kisimítaná egy kicsit a lelkedet, ha meg már kevésbé lennél flúgos, akkor normális srácnak meg is tetszhetnél.

2015. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszöm mindkettőtöknek:) Második válszaszoló tény hogy amikor jól érzem magam a barátaimmal egy kis időre elfelejtem az egész saját világom... Próbálok majd többet emberekkel lenni, most a nyáron sokat is fogok utazni:) És talán majd ott egy rendes srácnak is megtetszem...:)
2015. júl. 11. 16:17
 4/7 homo ludensz ***** válasza:

Én is azt tanácsolom hogy napról napra egyre hosszabb ideig szakadj ki az álomvilágodból és menj minél többször a korodbeliek közé.

A fizetős pszichiáter vagy pszichológus csak egy lehetőség mert van TB.-s elérhetőség is csak türelem kell míg sorra kerülsz. Vedd számba a lehetőségeidet és valamelyik úton indulj el hogy szakember elé kerülj.

2015. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, menj el a háziorvosodhoz és kérj beutalót az idegosztályra. Ott van ingyenes pszichológus és pszichiáter is. Időben kellene kezelni a betegségedet, hogy ne legyen súlyosabb.
2015. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem skizofrénia, mert tudod, hogy képzeled a dolgokat. de biztos kellene valami szakszerű segítség.
2015. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hívd fel a Kékvonalat,ingyenes és bármiről beszélhetsz nekik és nem mondják el senkinek.
2015. szept. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!