Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Suicid gondolatok. Valyon miért?

Suicid gondolatok. Valyon miért?

Figyelt kérdés

A kérdésem...hm bonyolult..tényleg érdekelnek a válaszok...csak azért írtam angolul....hogy kicsit elvegyem az élét...nos a lényeg...nagyon gyakran...érzem azt illetve gondolkodom azon ,hogy nekem a földi jelenlétem...maga az élet nagyon nagy teher és véget akarok neki vetni...

Aztmég érdemes rólam tudni hogy nem igazán külső körülméyek miatt...36 éves vagy van két gyönyörű okos lányom...szerető nagy családom...a külsőm is rendben van 25-nek jó ha kinézek...tényleg vonzó vagyok..vékony izmos..stb.

Sajt vállalkozás...mondjuk a pénzügyeim macerások..de ez valószínű megoldódik...

De mégis...néha nagyon nagy ólmos fáradságot érzek..és úgymond örökre el akarok aludni.

Mondjuk az vissza atrt hogy pfás hulla szívesebben lennék....mint egy mondjuk szétrobbant fejű torzó.

Erről nem szoktam beszélni senkinek...szerintem aki ilyenekkel fenyegetősik az csak egy lúzer...aki meg akarja tenni..megteszi és kész.

"Szakemberek" sgítségében nem hiszek...a pszichomókusok szerintem ostoba öntelt alakok akik be akarják skatujázni az emberi lelkeket...márpedig az a lélek diverzitása miatt szerintem lehetetlen.

Nos várom a véleményeket..."válaszokat"



#halál #öngyilkossg
2015. aug. 8. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy általánosiskolás kisgyerek szintjén a helyesírásod és ítélkezel egy egész szakma felett, vicc vagy.
2015. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hja na ja....azt hittem a tartalom a lényeg...az írásom meg olyan amilyen...főleg ha gyorsan gépelek...amügy nem a vége volt a lényyeg bár ügy tünik valakinek a lelkébe gázoltam...pedig most rm nem jellemző módon magammal foglalkoztam...szóval az ilyen válaszok fárasztóak..és nem válszok...nem is értem minek írta valaki...unatkozik...vagy unatkozó pszcicho mókus...vagy mi ....és minek...
2015. aug. 8. 20:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom hejesírááás megínt fossss ....de ez van...ja és a bíllentjűzetem is oda vann okkoska....
2015. aug. 8. 20:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon furcsa és eltorzult képed van a pszichológusokról és nem úgy hangzik, mintha valóban jártál is volna néhánynál, inkább csak hallomásból és a saját fantáziádból hoztad össze a véleményed, ami pont olyan, amilyennek te akarod és ami beillik a világnézetedbe. Mert ha a pszichológusok csak ostoba öntelt alakok akik csak skatulyáznak, akkor neked minek elmenni akár csak egyhez, minek segítséget kérni olyantól, aki egyébként akár hiszed akár nem de tudna is segíteni (és ezt támasztja alá rengeteg ember tapasztalata), minek felvállalni a problémát és minek úgy küzdeni hogy jobb legyen, hogy az hatékony és ér is valamit. Egyszerűen lehet maradni abban a szarban amiben vagyunk és fantáziálgatni, aztán egyszer majd úgyis eljön a vég. Ha nincs lehetséges segítség, akkor nem kell tenni semmit.


Elmondjam mit csinál valójában egy pszichológus? Én még egytől se kaptam diagnózist, azt többnyire a pszichiáterek bélyegezték rám, mert nekik kellett orvosilag besorolni engem. Viszont kaptam egy helyet, ahol biztonságban érzem magam és ahol azt is kimondhatom, ha éppen legszívesebben meghalnék, nem kell megjátszanom magam, nem kell tompítani az érzéseket a külvilág felé, hogy ne kapjanak frászt tőlem. Őszinte lehetek magamhoz és egy másik személyhez is, sőt ő segít abban hogy tényleg őszinte és reális legyek, mert bizony a gödörből néha extra siralmasnak tűnnek a dolgok. A depresszió jellegzetessége, hogy az ember erőtlen és nem lát kiutat és ilyenkor nagyon fontos, hogy megoszd a gondolatokat, mert tény hogy ami a a fejünkben zajlik az ilyenkor eltorzult és ezt az ember nem is észleli, míg magában tart mindent. A pszichológus nem hazudik neked és nem ítélkezik (pedig ha skatulyázna az ezt is jelentené nem?) hanem visszajelez és a tőle telhető legjobban próbál a jó irányba terelni. Azért van ott, mert segíteni akar és szeretné ha neked jobb lenne. Persze itt jönnek be az inkompetens szakemberek, akik vagy nem elég jártasak valamiben, vagy saját maguk is belső válságot élnek meg, esetleg szimplán annyira másképp gondolkoznak, hogy kettőtöknek nem fog menni az együttműködés. De ezért jó hogy sok szakember van. Keress olyat, akit tisztelsz, akiben megbízol, aki úgy érzed hogy hasznos dolgokat tud mondani. Az ő segítségével megértheted magad, a saját érzéseid és elméd működését, azt hogy miért érzel úgy ahogy és a misztikus "nem tudom miért van ez de ez van" dolgok hirtelen kézzel foghatóbbak lesznek és mivel már érted, így van esélyed változtatni (mert mennyire abszurd valamin úgy változtatni, hogy gőzöd sincs mi vele a baj? elég nagy energia pazarlás és nagyon nem hatékony).


Nem a pszichológusok skatulyáznak be téged, hanem te skatulyázod be őket. Minden tapasztalat nélkül. Ha pedig mégis van tapasztalatod mert egyszer elmentél egyhez és nem működött, akkor gondolj bele, hogy az iskolában a volt tanáraidból hány volt és azzal hánnyal voltak problémáid és mégis vannak jó tanárok. Sőt, akit te utáltál, azt más szerette. Ez így megy. Nem a szakma határozza meg az ember jellemét és képességeit, így bármilyen munkakörben meglehetősen széles skálán mozognak a személyiségek. Ne skatulyázz egy hamis kép alapján, amit te a pszichológusokról gondolsz. Én tapasztalatból írok, találkoztam jóval is meg nagyon rosszal is, volt olyan is akinek a tettei erkölcsileg megkérdőjelezhetőek, de ez van, a skála széles.


Persze amíg neked ez így kényelmes és te nem akarsz tényleg segítséget kérni (mást jelent ide írni, vagy néha valakivel beszélni, mint TÉNYLEG segítséget kérni és azt el is fogadni, itt senki nem fog téged meggyógyítani) addig valószínűleg maradsz a skatulyáidnál mert így tudod megindokolni magadnak, hogy miért nem teszed amit tenned kéned. Kifogást gyártani nagyon könnyű, én is profi vagyok benne. Szóval ha úgy érzed még nem állsz készen és maradsz a biztonsági zónádban akkor hagyd figyelmen kívül amit mondtam, talán egyszer rájössz arra, hogy miről beszéltem és segítséget kérsz. És ne érts félre, nem ítéllek el azért amit gondolsz, de muszáj jeleznem, hogy mennyire torz az elképzelésed. Hátha egyszer meghallod.

2015. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na végre egy korrekt válasz...nem azt mondom hogy egyetértek vele..de korrekt...mondjuk a lényeg felett elsiklik...azt hiszem a fikázást kihagyhattam volna.

Amúgy van személyes tapasztalatom bár tény, hogy nem nagy...

2015. aug. 8. 21:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem siklottam el, csak te nem látod. A lényeg az, hogyha öngyilkos gondolataid vannak, az azt jelenti, hogy a jelenlegi helyzetedben valami nem oké. Mi ezt a te leírásodból nem fogjuk megfejteni, mert ez valószínűleg sokkal bonyolultabb annál, minthogy van egy ronda kanapéd, ami miatt rosszul érzed magad otthon, így nincs meg a biztonság érzeted és ez az általános közérzetedre kihat. Tehát senki nem fog kiokosítani róla hogy ezért és ezért van bajod. A pszichológus az, akivel ketten együtt némi idővel és energiával fényt deríthettek a dologra, de te ezt utasítod el. Pedig nála a válasz és én ezt próbáltam megvilágítani. Csak ezt a gondlati lépést nem tettem bele magyarázatként elsőre, mert nekem valahogy annyira kézenfekvő volt.

Egyébként meg mindenki megérdemli hogy korrekt válaszokat is kapjon.

2015. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értelmes..okos ..összeszedett válasz..élvezet olvasni...de nem értek egyet...

Ez van..azért köszönöm.

2015. aug. 8. 21:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Másoknak is megfordul a fejében az öngyilkosáig. Olykor olykor, normális. A mennyiség a nem mindegy. Szerintem felesleges magad megölni, úgy is meghalsz. Ha van egy szép családod akkor motivációd is biztos van az élethez. Viszont oka biztos van a gondolatoknak, amit valószínűleg te találnál meg a legkönnyebben.
2015. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha teged nem a ket gyonyoru okos gyereked tart vissza az ongyilkossagtol hanem az hogy ronda hulla leszel akkor vagy olyan vegtelenul ostoba vagy ( a helyesirasod is erre vall) hogy nem is erdemes veled foglalkozni, vagy kamu az egesz egy eretlen kamasz szorakozasa a neten.akkor megint nem erdemes veled foglalkozni, azok utan foleg nem ahogy nyilatkozol a pszichologusokrol.
2015. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem elég más a helyzet.

Autoimmun idegrendszeri betegségem van, 25 éves vagyok.

8 éve tart, pontosan nem tudták megmondani, hogy mi. Tanulni képtelen vagyok, szédülök, zsibbadnak a végtagjaim, van, hogy aludni sem tudok. A külvilág ebből csak azt veszi észre, hogy néhány kérdésre nem válaszolok. De ezen kívül nincs semmi feltűnő, normálisan kommunikálok.


Versenyekre jártam, országos helyezések, majd egyetem...

Annyira rossz kedvem van, hogy kb. kétnaponta sírok. Rengetegszer gondoltam öngyilkosságra, a legrosszabb, hogy sem alkoholista, sem drogos nem vagyok, még függőségem sincs.


Nem tudom mikor jön el... aminek el kell jönnie...

2015. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!