Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy jobb...

Mit csináljak, hogy jobb életem legyen? L/22

Figyelt kérdés
A szüleim kiskorom óta szinte mindennap veszekednek egymással, apám alkoholista, de elválni nem hajlandóak. Mikor még iskolába jártam tanulni is alig tudtam miattuk, vagy tévét nézni se tudok nyugodtan. Pár éve kiderült egy betegségem ami miatt nem biztos, hogy lehet gyerekem. Már lassan 2 éve csinálom rá a kezelést, persze semmit sem ér. 4 éve benne vagyok egy se vele se nélküle kapcsolatban. Ő megmondta, hogy nem fog velem összeköltözni, mert az anyjával lakik akit nem hagy magára. Az anyja iszik, úgyhogy én sose költöznék vele össze. Tehát tudom, hogy sose lehet vele normális életem, mégis vele vagyok, nem bírom elengedni. Folyton összeveszünk van, hogy egy hónapig se beszélünk, utána persze mikor keres, nem tudom visszautasítani. Barátnőim nincsenek, mert mindig magamnak való voltam, akik voltak is középsuli után másfelé mentek, így megszakadt a kapcsolat. Van munkám, de csak határozott ideig, nemsokára vége, és nagyon keveset is keresek. Utóbbi időben már semmi kedvem semmihez, folyton fáradtnak érzem magam. Ha pl strandra megyünk vagy bárhová csak azt várom, hogy legyünk már túl rajta. Zavar legtöbbször már az is ha hozzám szólnak, legszívesebben folyton magamba lennék. Ha leejtek valamit már elkezdem a bőgést, az se érdekel ha még ma meghalok mert semmi öröm sincs az életemben. Öngyilkosságra is sokat gondolok mostanában.

2015. aug. 9. 09:35
 1/2 anonim válasza:
Szerintem hagyd ott a srácot és költözz el a szüleidtől. Kezdj új életet.Tűzz ki célokat magad elé.
2015. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Öngyilkosság még értelmetlenebb lenne, mint az élet maga. Éppen ezért szerintem még csak gondolkodni sem éri meg rajta.


Kezdj el előre munkát keresni, az fontos, hogy mindig legyen valami. Próbálj bevinni az életedbe napi rutinokat. Spórolj, olvass olyanokat, amitől több leszel. TV-be, és egyéb dolgokba ne próbálj meg elmenekülni, úgy is csak ideiglenesen szabadít meg az élet terhétől. Nehéz az ilyen helyzetek leküzdése, de ha fokozatosan dolgozol rajta, sikerülhet.

2015. aug. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!