Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok miért foglalk...

A pszichológusok miért foglalkoznak keveset a hozzájuk fordulókkal?

Figyelt kérdés

Jó, tudom az egészségügy nincs túl jó helyzetben.Erre rá lehet fogni.

Nekem többször felvetették, hogy ha akarok mehetek magánrendelésre. Persze kifizetni nem tudom.

Jártam pszichológushoz két hetente 1x 45 perc erejéig.

Azt monda nekem elég ennyi.Vannak akik a falat kaparják.

Rosszul mérte fel,mert nem igen tudom működtetni az életem csak ennyi a bajom.

Ismerek valakit aki egy konkrét dolog miatt jár szakemberhez Németországban. AZ élete amúgy sínen van.Nem úgy, mint nekem. Heti 1 találkoznak 1,5 órára és a TB fizeti.

Ott miért foglalkoznak többet az emberekkel?



2015. aug. 13. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Ha van egy jóbarátod, akiben megbízol, vele is megbeszélheted a gondjaidat, mivel a pszichológus sem csinál egyebet, mint meghallgat, néha feltesz egy kérdést.

Hidd el, nem ő fogja megoldani a Te életed és problémáidat.

2015. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Németországban az egészségügy messzemenőkig jobb mint idehaza és ez eredményezi hogy több idő és lehetőség van a pácienssel foglalkozni. Idehaza sok helyen akár nincs is pszichológus, vagy ha van, akkor is többnyire csak félállásban (hisz nem kap túl jó fizetést, szükséges a magánpraxis) és így az ő rá jutó betegek valószínűleg többen vannak mint amennyivel ő rendesen foglalkozni is tud. Sok helyen például a nem annyira súlyos páciensekkel csak 2hetente 1x tudnak találkozni. Az pedig a pszichológuson múlik hogy ő kinek mennyi időt tud adni. Maga az ülés hossza, 45-50perc, alapvetően az átlagos időhossz. Ez ad keretet az egésznek, akkor is ha kevésnek érzed. Én a hazánkban elég ritkán hallok olyanról hogy a terápia hossza 1,5óra legyen, nekem ez furcsa.

Egyébként meg nem feltétlenül foglalkoznak keveset a hozzájuk fordulókkal. 1,5 évig jártam heti 2x TB alapon és szerencsésnek érzem amiért ez így alakult. Persze ez nyilván rajtad nem segít, csak mondom, hogy nálunk is előfordulhat ilyesmi.

2015. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

heti 2x TB alapon


Lehet, hogy nekem is jól jött volna,de álmomban sem fordulhatott elő ilyesmi.

2015. aug. 13. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!