Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik kényszeres tévképzet?

Létezik kényszeres tévképzet?

Figyelt kérdés
Olyan téveszméim vannak, amelyekrol tudom, hogy semmi valóságalapjuk, de mégis megjelennek, vagy félek toluk. De ezek csak elképzelések, nem látom oket. Gyakran megijedek, mert úgy érzem, ha nem gondolom végig a dolgokat, rossz torténni. Vagy egyszeruen ufós elképzelések, vagy hogy megszállnak a szellemek, egy idegen dimenzióból átjonnek, és irányíthatnak, de ha megcsinálok egy cselekedetet, akkor tudom, hogy biztonságban vagyok, vagy ha átgondolom, hogy semmi valóságalapja, akkor is. Ez Mi lehet? Pedig tudom, hogy butaság, de mégis félek.

2015. aug. 15. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
kényszergondolatok, sok embernek van.
2015. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De abnormális dolgokról?
2015. aug. 15. 21:33
 3/5 anonim válasza:
A kulcsmondat: "ha megcsinálok egy cselekedetet"...ez a kényszer. Vannak a szorongásaid, félelmeid, amelyek ezekben a gondolatokban "testesülnek" meg. Erre jön a kényszeres rítus, amivel oldod a feszültséget, illetve próbálod hatástalanítani a fenyegető képzeteket. A kényszer"betegség" így működik...
2015. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem is vannak ilyen fóbiáim. Azokban rájöttem az a közös hogy figyelmetlenséggel ártok másoknak körülöttem. Szerencsére van egy férjem akinek ezeket elmondhatom, és elmondja mi a racionális félelem és mi nem, és el is magyarázza miért. Ettöl múlnak is el és egyre kevesebbet jonnek elő.
2015. aug. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nekem nincs, aki megnyugtasson, vagy elmagyarázza, mert nem igazán beszélek ilyesmirol.
2015. aug. 18. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!