Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kijött rajtam egy újabb...

Kijött rajtam egy újabb betegség? 16/L

Figyelt kérdés

Kiskorom óta súlyos depresszióban szenvedek pszichés zavarokkal(paranoia, tömegiszony, szuicid hajlam és még sok más) és szorongásokkal. Ezenkívül még emocionális zavaraim vannak. Pszichiáter és pszichológus kezelése alatt vagyok.

Sok mindent nem mondtam még el nekik, mert félek, hogy olyat diagnosztizálnak rajtam, ami miatt nem járhatnék többé iskolába.


Nagyjából képbe vagyok, mik a betegségeim, viszont egyben nem vagyok biztos, hogy az-e.


Ha csinálok valamit, akármit, gyakran előfordul, hogy kiesik az a pár perc, amikor csináltam és kezdeném előröl. Van olyan is, hogy tudom, hogy megcsináltam, de nem emlékszem rá. Néha vannak olyan percek, amikor kényszeresen elkezdek valahová menni vagy rángatózom. Pl: nem veszem észre, hogy kimegyek az udvarra megereszteni a csapot és csak akkor veszem észre, hogy hol vagyok, amikor érzem, hogy locsol a víz és nem emlékszem, hogy hogyan kerültem oda vagy emlékszem, de akaratom ellenére tettem.

Szóval mintha nem én irányítanám magam.


Néha viszont egy hang parancsol, amit ugyan nem úgy hallok, ahogy egy rendes hangot, szóval nincs benne a térben, de hallom és parancsol. Egyszer azt parancsolta, hogy öljem meg magam. Ilyen van másoknál is?


Ugye ez nem betegség?!


Értelmes válaszokat előre is köszönöm!


UI: háromnegyed éve vettek kezelés alá, de nem merek nekik megnyílni



2015. aug. 16. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem rendellenesség. Legalábbis nekem ilyen problémám nincs. :/ Szólnod kellene az orvosoknak, bármennyire is félsz, ahhoz hogy segíthessenek
2015. aug. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem mindent mondj el a pszichológusodnak! Mielőtt valami bajod esik, aztán meg nem is emlékszel, hogy mi történt! Én még így is aggódom érted, pedig egyáltalán nem is ismerlek:).
2015. nov. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ez kamu akkor túl lőttél a célon. Ha nem akkor azonnal számolj be mindenről az orvosodnak. Ezzel kárt tehetsz magadban, de akár másokban is. Nem akarlak megijeszteni, de nagyon sok gyilkos mondta, hogy a hangok mondták neki, hogy tegye azt amit...(nem filmekre gondolok) Ez persze nem azt jelenti, hogy egy pszichopata vagy, csak nem természetes.


„Sok mindent nem mondtam még el nekik, mert félek, hogy olyat diagnosztizálnak rajtam, ami miatt nem járhatnék többé iskolába.”<---- Azért van, hogy segítsen neked. Nyugodtan mondd el. Csak akkor nem engedik, hogy iskolába járj ha veszélyt jelentesz másokra.(ami azért jogos ha belegondolsz)

2015. nov. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A 2. vagyok. Igen, egyet értek a 3. válaszolóval, igazán jól megfogalmazta, amit én nem igazán tudtam. :)
2015. nov. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!