Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, illetve milyen...

Mit tegyek, illetve milyen betegség lehet az, hogy egyszerűen RETTEGEK egy színésztől?

Figyelt kérdés
Ez a színész pedig Leo Dicaprio. Úgy kezdődött, hogy még kisebb koromban megláttam az Ez a fiúk sorsa-ban, és éreztem hogy szét csesz az ideg a fején. Aztán ő is elkezdett felnőni, én is, és ez mára odáig fajult, hogy számomra a legdurvább horror egy Dicaprios film. A Viharszigetet konkrétan ki is kellett kapcsolnom mikor a szigetre értek mert nagyon féltem.Már csak ha egy képet meglátok róla, olyan mint másnak egy jump scare kép. Úgy tudnám leírni ezt a félelmet, mintha egy ilyen üldözési mánia lenne. Úgy érzem, hogy ő átlát a képernyőn és engem akar minden áron. Vagy valami ilyesmi. Pontosan nem tudom leírni. És ez most nem poén, pszichológusnak nem merem elmondani, mert tudom, hogy abszurd. És az sem működik, ha a félelem ellenére nézem a filmjeit, mert mivel nem tudok védekezni, sírógörcsöt kapok. Szerintetek, hogy szabaduljak meg a fóbiámtól?

2015. aug. 9. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Viccesen hangzik amit leírtál,de ha komoly a dolog, akkor egész ijesztő lehet. Mindenképp el kellene mondanod a pszichológusnak mert ez elég furcsa dolog. Ő szakember,semmin nem lepődik meg, kinevetni meg nem fog. Viszont lehet tudna segíteni neked benne.
2015. aug. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy viccesen hangzik, de 30 éves nőként, hidd el, nem ilyenekkel poénkodok. De pont ettől félek, hogy a pszichológus sem vesz komolyan. Amúgy komolyan, csak nekem ennyire durván ijesztő az az ember?
2015. aug. 9. 10:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Elhiszem, nyugi, nem nevetlek ki. Egy pszichológusnak az a dolga,hogy időnként furcsaságokkal is foglalkozzon, erre van specializálódva. Ha ő nem tud segíteni, akkor továbbküld pszichiáterhez. Hidd,el komolyan fogja venni.

Mindenkinek van olyan ember,aki erősen irritálja,de a te esetedben ez már durva fóbiává nőtte ki magát és ez nem normális, ezen segíteni kell. Nekem pl. kifejezetten bejön a Dicaprio. :) Szóval fel a fejjel, és nyugodtan "támadd le" a problémáddal a pszichológust!

2015. aug. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig mondd el a pszichológusnak, hidd el, nem fog kinevetni érte, és még segíteni is tud. Én a szőke szemöldökű férfiaktól viszolyogtam, az is van olyan fura, de a pszichológusom segített megoldani, hogy miért van ez, és el is múlt a viszolygásom! :)
2015. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Egy tapasztalt pszichológus ennél sokkal furcsább esetekkel is találkozott már. Van, aki pl. az utcára nem mer kimenni, mert fél az emberek között, stb.


Szóval mindenképpen érdemes elmenni, ő biztosan fog tudni mondani valamit, hogy mit lehet ezzel kezdeni.


Laikusként azt mondanám, hogy ez a valamilyen fóbiatípus, abból pedig rengeteg fajta van, és a pszichológusok ilyen dolgokkal kifejezetten foglalkoznak.

2015. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem, hogy ő átlát a képernyőn és engem akar minden áron"


Pedig mennyi nőnek ez az álma... de sajnos el kell keserítenem őket (téged meg felvidítanom ezek szerint): Leo azt sem tudja, hogy létezel, és ha tudná is, akkor sem te kellenél neki, mikor megkaphat 20 éves modelleket...

2016. máj. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na le lettem csúnyázva :(
2016. máj. 21. 08:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak enyhíteni akartam az irracionális félelmed, és rámutatni, hogy mennyire értelmetlen ilyen miatt rettegni :) elmúlt amúgy azóta ez a dolog vagy még mindig tart? Mert logikusan végiggondolva, ennek semmi értelme... igaz vannak, akik attól félnek, hogy egy kacsa figyeli őket valahonnan, szóval az se jobb:D de az biztos, hogy ez nem normális, úgyhogy mindenképp pszichológus kéne ide.. nem fog kinevetni, bizonyára találkozott már hasonló cifra dolgokkal (mint pl a kacsás eset).
2016. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!