Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg lehet szabadulni a kénysze...

Meg lehet szabadulni a kényszergondolatoktól? Ki lehet ebből gyógyulni?

Figyelt kérdés

Mert most nagyon úgy érzem, hogy ebből bizony NINCS szabadulás... :'-(

Sikertörténeteket várok! Hadd legyen egy kis reményem...



2015. aug. 16. 17:34
 1/9 anonim válasza:
Nekem sikerült. Már ha ugyan azt értjük a dolgon. Neked mi a kényszergondolatod? Nekem úgy sikerült, hogy kiderült, muszáj megírnom a szakdogámat, különben elvész a szakom.
2015. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Át tudom érezni a helyzeted. Remélem, igen..
2015. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült valakit kigyógyítanom. Szóval ki lehet jönni belőle
2015. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3: taníts, mester!!
2015. aug. 16. 18:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha betegséged van, fordulj orvoshoz
2015. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

nekem is sikerült, úgy, hogy elköltöztem otthonól koliba és tanultam, és magától elmúlt szerencsére.

azóta évek óta hazaköltöztem és nem jött elő.

2015. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Orvoshoz menni fogok, de addig is kéne valami...

Ezenkívül félek, hogy hiába mennék orvoshoz, nem fog tudni segíteni rajtam :-(

2015. aug. 16. 19:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Van egy módszer erre, szerintem elég hatásos. A lényege, hogy elfogadd, kényszergondolatok nap mint nap fel fognak bukkanni, ez ellen nem tehetsz semmit. Azt viszont eldöntheted, hogy hogyan viszonyulsz hozzájuk és ez a kulcs. Ha egy kényszergondolat felbukkan, semmilyen módon NE reagálj rá, zavartalanul folytasd a teendőidet. Ne kezdj el rágódni rajta, ne kezdd el kifejteni magadban, de ne is harcolj ellene, ne próbáld elnyomni. Ez persze erős koncentrációt igényel és sok gyakorlást, de az eredmény hamar megmutatkozik, úgyhogy kezdj el gyakorolni!
2015. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a 8 as valasza tokeletes!

en ezt most talaltam meg nehany napja egy videon a you tube on azota nagyon sokat valtozott a kozerzetemk.

egeszen azt hiszem nem lehet kigyogyulni en gyerekkoromtol vagyok kenyszeres , 20 eve szedek gyogyszert is, es probalok mindenfele modozatokat kiprobalni ahogy a 8 as is irta.

2016. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!