Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt ma egy nagyon nyomasztó,...

Volt ma egy nagyon nyomasztó, rossz álmom, amiben megöltem magam, és nem tudok szabadulni az érzéstől, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Korábban is volt már olyan álmom, amiben megöltem magam, elég gyakran, volt két félresikerült öngyilkossági kísérletem régebben, de most agyturkászhoz járok, és antidepresszánst is szedek, viszonylag jól vagyok, nappal már nem jut eszembe minden nap, hogy megöljem magam.

Most viszont azt álmodtam megint, hogy kettő volt belőlem, az egyik "én" mérges volt és egy pisztollyal rettegésben tartott egy rakat embert. Csak én tudtam (a másik "én"...) megnyugtatni, de aztán valamitől elege lett belőlem, és rám lőtt. Utána elszabadult a pokol, nekiállt lövöldözni az embereket. Végül én rátámadtam, kivettem a kezéből a pisztolyt, dulakodtunk. Többször is megszúrtam a mellkasán, a hasán, de nem lett baja, ő is próbált engem leszúrni, aztán levágtam a karját, végül a torkába szúrtam a kést. Ő úgy tett, mint aki meghalt, de aztán megint rám támadt. Tovább dulakodtunk, míg többször a torkába szúrtam, de nem használt, ezért végül levágtam a fejét.... :S Csakhogy nem használt, ott tartotta a tarkójánál egy bőrdarabka és ismét rám rontott, többször is levágtam a fejét, aztán szerencsére felébredtem... Tudni kell rólam, hogy nem vagyok agresszív típus egyáltalán, még húst sem eszem mert nem bírom a gondolatát se, hogy ott vagdalnak egy állatot, és ez az álom nagyon megrázó volt nekem...

Mit csináljak, hogy ne foglalkozzak vele??

(20/l)


2013. ápr. 3. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Felejtsd el,csak egy alom,mindenkinek vannak remalmai,ha azt almodot ismet,tegy ugy mintha meg sem tortent volna,az almok semmit nem jelentenek,semmi kozuk nincs a valosaghoz.Es ne felj mert nem fog valora valni,marmint remelem hogy akarsz elni,es nem leszel ongyilkos.
2013. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Azért kérdeztem, mert nagyon erős hatással vannak rám az álmaim, sokszor ott "élem ki magam", mert az életben nem igazán merek. Meg ez az öngyilkosság téma elég közel áll hozzám, és nem akarok visszaesni...
2013. ápr. 3. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos, az álmok segíthetnek az önismeretben és feltárhatnak előtted olyan igazságokat, amikre másképp nem jönnél rá.Az álom olyasmi, mint egy nyelv, meg kell tanulni lefordítani.

Persze zárójelben meg kell jegyeznem, hogy az antidepresszánsok és némely egyéb gyógyszer befolyásolhatják az álmokat, tehát okozhatnak rémálmokat és ezt figyelembe kell venni.A gyógyszer szedése előtt is voltak-e ilyen típusú és hasonlóan megrázó álmaid?

Nos, amit álmodtál az az öngyilkossági kísérletekkel is kapcsolatban áll, az azok miatt érzett bűntudat és megrendülés egyértelműen érezhető az álmodból, tehát valójában nem vágysz a halálra, azonban benned is (mint mindenkiben) ott van egy "árnyék rész", éned egy elhanyagoltabb része, amelyről nem akarsz tudomást venni, pedig kellene...azt mondod, nem vagy agresszív, de ez csak részben igaz, mert valamennyi agresszió mindenkiben van, úgy tűnik te ezt teljes mértékben igyekszel elfojtani .A sérelmeket, haragot, egyéb negatív érzéseket, amik úgy látszik, bőven vannak benned, mélyen elrejted, ahogyan sem tud megnyilvánulni és álmodban ilyen ellenséges formát vesz fel.Lavágod a kezét=megfosztod a cselekvéstől.Lefejezed=elválasztod a testet a

tudattól.Ezt teszed saját magad azon részével, amit elutasítassz.Persze aa negatív álomalakod kissé eltúlozza a jelenetet, de csak azért, hogy végre megértsd, mit akar mondani.Szerintem az álom azt jelenti:merd kimondani, ha valami nem tetszik, merd érvényesíteni az akaratod.

Az agressziód pedig próbáld művészeteken, vagy sporton keresztül levezetni, tehát a fölösleges energiád.Ha összhangba jössz magaddal, jobban megismered és elfogadod magad, megfognak szűnni a negatív érzéseid és elmúlnak ezek az álmaid.

2013. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Elég sok rációt látok abban, amit írtál, jellemzőek rám ezek, próbálok rajta dolgozni, de nagyon nehéz...

(Eddig sok verset, novellát írtam, de most azokkal felhagytam, ha jön is az ihlet inkább elfojtom, mert nem gondoltam, hogy valóban lenne értelme ilyen formában leírni őket... -> ezt csak arra mondom, hogy írtad, hogy próbáljam meg művészi formában kifejezni magam)

2013. ápr. 3. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Nahát, milyen jó! :)

Látod, csak érdemes odafigyelni az álmokra.Nem kell tőlük megijedni és ne hagyd, hogy érzelmileg nagyon befolyásoljanak, ez sosem cél.

Nagyon jó, hogy írogatsz, szerintem érdemes lenne folytatni.Az is segíti az önismeretedet, segíti a lelki fejlődést, feltöltődést, meg is nyugtathat.

Ha gondolod, a későbbiekben is leírhatod álmod akár privátban, nagyon szívesen segítek a megfejtésükben.

2013. ápr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen őrültségeket álmodok, fogalmam sincs honnan jön ennyi zavaros dolog.

Ma éjjel álmomban a macskámat megmikróztam véletlenül...

Pedig imádom!

2013. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!