Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikortól számít valaki depress...

Mikortól számít valaki depressziósnak?

Figyelt kérdés

Mikortól lehet segítséget kérni? Mennyi idő huzamosabb rosszul lét után lehet megkeresni szakembert? Ha a rosszul létek nem állandóak, időre megszűnnek, akkor nincs is szükség rá? Van amikor az agyam szinte szét robban a saját gondolataitól és szörnyen intenzíven őröl, utána jön a rosszabb rész, mikor szinte lelassulok teljesen és ahhoz sincs kedvem, hogy kitöltsek egy pohár vizet és semmihez sincs kedvem ugyan de így is megcsinálom, mert nem akarok belesüllyedni a 86 párnám közé.

Átlagos problémáim vannak az életem minden terén, nem tudok érdemes okot felemlíteni, ami mostanában történt. Egyszer elmentem egy lelki segély szolgálathoz, de úgy éreztem akkor magam, mintha a gondjaim nem lennének elég súlyosak, vagy mintha nem tudnék megszólalni és eljöttem egy recepttel egy növény kivonattal, amit arra írt fel, hogy nem tudok az állandóan mozgó lábamtól aludni.

Sportolok, van hobbim, tanulok, nagyjából normálisnak tartom az önképem,barátaim is vannak, de tanácstalanok velem ők is..

Hogy lehet szakembert választani? Hogy lehet elkezdeni beszélni?



#depresszió #mozgó láb
2015. aug. 19. 04:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet két sorban leírni. Ezért tanul olyan sokat egy pszichiáter. Fel kell keresni egy szakembert, majd ő eldönti.
2015. aug. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikortól annak érzi magát.
2015. aug. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor már gátol a mindennapi életeben, szerintem.
2015. aug. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legalább három hétig fennálló tünetek (több tünet egyszerre), amik akadályoznak a napi tevékenységekben, már depressziónak minősülnek.
2015. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy pszichiáter bárkiből depresszióst csinál, tehát onnantól leszel depis, hogy felkeresel egyet. Akkor már papírod is lesz róla, úgyhogy életed végéig az maradsz. Viszont úgy tűnik, szakemberre mégis szükséged lenne. Pénz persze nincs, az ingyen pszichológus pedig csak egy mesealak.

Elmehetsz pszichiáterhez, ha sűrűn a nyakára jársz, talán beszélget veled 5--10 percet. Ez még nem terápia, de adhat jó tippeket, életviteli tanácsokat. A recepteket fogadd el, de eszedbe ne jusson kiváltani!

2015. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!