Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 17 éves lány vagyok, és...

17 éves lány vagyok, és alkohol problémákkal küzdök. Hogyan hagyjam el a rossz szokáisaimat?

Figyelt kérdés

2015. aug. 19. 08:52
1 2
 1/13 tiborciusz válasza:
Szia! Én pár éve ugyanígy voltam a dohányzással :/ Nem könnyű ezt énis tudom.Nekem az vált be hogy átszoktam kevésbé káros dolgokra (cukor,rágó)bár ezeksem teljesen egészségesek különösen 5 csomag naponta xd.De mégis jobb mint 3 doboz cigi.Próbáld meg teis vagy üsd el olyannal az időd és a gondolataidat amit szeretsz.(pl:.sport,játék..)Remélem segítettem!
2015. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem folyamatosan iszok csak adott helyzetekben.. És ott pedig úgy érzem muszáj.
2015. aug. 19. 09:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Én 20 vagyok és ugyanez, csak durvábban. F
2015. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Veled mi a helyzet 20/F? Ha neked kényelmesebb megírhatod privátban.
2015. aug. 19. 09:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Napi 4-5 liter sör, fél üveg vodka, 1 üveg bor. Napi adag, és vagy 3000 forint. Már fedezni se nagyon tudom. Szerintem rászoktam, bár még sosem volt olyan, hogy valami függőséget okozott volna, 1 hetet biztos nem bírnék ki, max 3-4 napot. Ja, de nem dohányzok. Nem te vagy a legrosszabb, én csak annyit akartam mondani, és bízok benne, hogy sikerülni fog neked.
2015. aug. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jaj. Nagyon vigyázz magadra kérlek. Szurkolok, hogy minden rendben legyen veled. Bármi is van ne feledd sokan szeretnek. Támaszkodj rájuk. Ölelés.
2015. aug. 19. 09:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi az az adott helyzet, amikor muszáj? Nem kerülhető el? Ha igen , akkor azt kell tenni. Drasztikus , de szükséges lépés. Nem szabad abba a helyzetbe belemenni, amihez szinte reflexként kötődik az alkohol. Meg azon kellene gondolkodni, mi az amit helyettesít az alkohol, hogy konkrétan mi célból iszol. Belazulás vagy akármi, nem ismerlek, bocs így csak általánosságokat tudok írni

Ha pl. azért iszol mert valami óriási stresszt okoz neked,azt vagy nem kéne erőltetni, mert nem a te asztalod, ellenkezik a személyiségeddel,vagy ha ez nem megoldható,mert a szitu elkerülhetetlen kell keresned valami más stresszoldó stratégiát . De akármi is az oka az ivásnak, ahhoz hogy le tudd tenni az alkoholt a kiváltó okot is is rendbe kell tenni, nélküle nem megy.

Legközelebb ha ott álsz a szitu előtt, amit csak alkohollal szoktál megoldani, mondd azt magadnak, hogy oké ma nem, lesz ami lesz, megpróbálom nélküle. nem kell életre szóló fogadalmakat tenni hirtelen, első lépésnek elég ha csak van egy első helyzet, aztán egy második, minden helyzettel több lesz a gyakorlatod . Az agy úgy müködik ilyenkor mint egy erdőben egy ösvény .ha nincs ösvény akármerre elindul az ember, aztán ha sokat jársz ugyanazon az úton egyre kitaposottabb mélyebb az ösvény és már csak azon mész mert ott van, ezt ismered, erre jársz mindig. ha egy helyzetben, mindig csak alkohollal jársz , nem tanulod meg , nem taposod ki az alkohol nélküli utat, Szar lesz elkezdeni, de minden egyes helyzet alkohol nélküli megoldása tapossa neked az agyadban a megfelelő utat.Csak kell választani egy alkalmat amikor erősebbnek érzed magad, jobb napod van és azt mondani hogy oké ma lesz az a nap, amikor bevállalom a szitut józanul. Akármilyen szar lesz, nem fogsz belehalni, túl fogod élni, és minél többször csinálod annál több lesz a gyakorlatod benne. Ha nem sikerül állandóan megoldani, akkor se szarnak gondold magadat, hanem gondolj arra amikor sikerült, és hogy ettől mennyire előbbre vagy már, mint amikor elkezdted. Nem adtál túl sok infót, így ezeket tudtam általánosságban írni . Azért remélem valamit segít

2015. aug. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja igen még annyi, hogy lehet, hogy most csak bizonyos helyzeteket úszol meg így ,de ha pozítiv a visszacsatolás

pl, azt érzed, így könnyebben ment,esélyes, hogy idővel egyre több helyzetet kezelsz majd így, és egyre nehezebb lesz kimászni belőle.

7-es voltam

2015. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Bonyolult. Van egy pillanat, amikor eldöntöm, hogy ma elmondom mit érzek egyik közeli barátom iránt. Iszok, hogy könnyebb legyen, de úgy sem teszem meg. Pddig belehalok, ha nem kapom meg az elutasítást legalább. Akarom tudni meg nem is.
2015. aug. 19. 12:35
 10/13 anonim ***** válasza:

oké, köszi a választ.így már értem.gyakorlatilag nem alkohol problémád van, hanem bátorság- és szembenézés-problémád. Szóval bátorságot gyűjtesz, de aztán valahogy mégsem jutsz el a döntő pillanatig így aztán újra ás újra megpróbálod. Mondjuk ezt a szitut tényleg nem lehet elkerülni, azért mert az már egy döntés, te pedig még nem jutottál el addig, hogy dönts, így csak tologatod magad előtt, mert félsz. Mert amíg nincs kimondva addig van remény, ha ki van mondva, szembe kell nézned vele. De még az sem biztos, hogy szembe kell nézned az elutasítással. Nem tudom, te ismered, de aki ilyen helyzetben van, annak nem mindig jó a helyzetfelismerése, az érzelmileg érintett ember, ha bizonytalan, fél, gyakran a legegyértelműbb jeleket sem veszi észre. Mi a jobb ? Ha mellette vagy úgy, ki tudja mennyi ideig, hogy fogalmad sincs ő érez-e valamit irántad, de inkább kínlódsz, mert jobban félsz attól a kínlódástól ami a nem-mellette-levés, vagy vallasz? Az első nem megoldás,teljes bizonytalanságban tart, ami felőrli az idegeidet előbb-utóbb. Rá fogsz menni pszichésen, hosszú távon ezt senki nem bírja ki. Ha vallasz, kapsz egy választ amivel lehet kezdeni valamit. Továbblépni csak innen lehet.Még ha negatív is a válasz (ami egyáltalán nem biztos) , az legalább bizonyosság, és hát az ember úgy van beállítva, hogy a biztos tudás segíti a megoldásban. Amiről semmi tudásunk nincs, azt tutira nem oldjuk meg :) Másrészt ha sose mondod el, hogy mit érzel, egész életedben ott lesz a fejedben, hogy mi lett volna, ha..

na jó nem egész életedben de egy jó darabig biztosan. Szerintem veselkedj neki, és mondd el egyszer, minél hamarabb, ha megkönnyíti igyál valamit, de legalább akkor mondd ki, annak nem sok értelme van, hogy azért iszol, hogy el tudd mondani, aztán sose teszed meg.Ez csak a kudarcokat és a félelmeidet erősíti, és helyzetről helyzetre rosszabb lesz.

2015. aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!