Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusra lenne szükségem...

Pszichológusra lenne szükségem? Mitől tudnék megint olyan lenni, mint régen?

Figyelt kérdés

Nos a helyzet az, hogy tavaly (2014) decemberében meghalt az egyik cicánk (betegségben), és az egyik kutyánk (mert már öreg volt), és én a kutyussal nagyon jóban voltam, vele nőttem fel, mikor a suliban nem voltak barátaim, vele játszottam, és én voltam így a legboldogabb ember a földön. Ahogy öregedett, már nem tudtunk annyit szaladgálni, és a tanulás miatt csak nagyon keveset foglalkoztam vele, amitől rettentő bűntudatom van.

Ez az iskolai tanév sem az én évem volt.. A suliban mindenki azt látta rajtam, hogy milyen vidám vagyok, azonban mikor hazaértem, eszembejutott minden rossz, és szinte mindennap sírtam.. Néha a tanulás is rásegített arra, hogy értéktelennek érezzem magam, úgyhogy elkezdtem karcolgatni a csuklómat (de nem mélyen), de a testvérem észrevette, szóval azóta megígértem neki, hogy soha többet nem csinálom. És be is tartom az ígéretet. Igazából még az nagyon bánt, hogy régebben annyira boldog voltam, mindennek tudtam örülni. Most viszont.. sokat nevetek, de az nem egyenlő a boldogsággal.. Nem is tudom utoljára mikor voltam igazán boldog.. Eddig nyáron nagyon kevésszer sírtam, de most valahogy megint rámjött ez az érzés, és tegnap óta megint nagyon padlón vagyok.. Fogalmam sincs miért.. Szóval a kérdésem az lenne, hogy szükségem van pszichológusra, vagy ezt magamtól is meg lehetne oldani? És ha szükségem van rá, hogy mondjam el a szüleimnek, vagy bárkinek?

Bocsánat ha hosszú lett, és köszönöm annak aki elolvasta...:)


2015. aug. 19. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, én a rövid karcolós(-vagdosós) közjáték miatt mindenképp ajánlanék egy pszichodokit, de ezt igazából te döntöd el, hogy érzed-e annyira megoldhatatlannak a helyzetedet, hogy felkutass egyet.

Szüleidnek nem muszáj elmondani, bemész az iskolapszichológushoz szeptemberben, vagy a háziorvosodhoz, vagy a területi nevelési tanácsadóba (ha még 18 alatt vagy), és ott elirányítanak.

2015. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 homo ludensz ***** válasza:

Dicsérendő hogy szered az állatok meg hogy a kutyád volt mindened. Az már elgondolkoztató hogy a suliban nem voltak barátaid mert ez beilleszkedési problémára utal. Ne érts félre nekünk is van 2 kutyusunk és 2 cicánk mert kertes házban lakunk de jöhetnek ki s be. Nagyon sok örömöm van bennük de az emberi kapcsolatokat nem helyettesíti.

Most felerősödött benned az érzés mert küszöbön a tanévkezdet.

2015. aug. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De már vannak barátaim, szóval nincs baj a beilleszkedéssel, csak az volt a gond, hogy volt egy k*csög osztálytársam és mindenkit ellenem uszított..
2015. aug. 20. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!