Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha a lelki fájdalom...

Normális, ha a lelki fájdalom komoly fizikai fájdalmat okoz? (Részletezve, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szorongásos depresszióban szenvedek régóta, pszichiáter és pszichológus is látott már, előbbi diagnosztizált engem hivatalosan is.

A lényeg annyi hogy a betegség miatt sűrűn érzem magam rosszul, öngyilkos és önmarcangoló hajlamok kötött telik el ez az időszak. Egy ideje azonban észrevettem hogy amikor ilyen időszakomban vagyok, akkor a szívem, vagy a szívem tájékán "valami" szúrásszerű érzetet vált ki bennem, és ezt olyan erővel, hogy most már azért akarok meghalni, hogy ne fájjon a szúrás (ergo rátesz egy lapáttal a rossz kedvemre és még nehezebben lendülök vissza a mindennapokba).

Lehetséges azonban ilyen hogy lelki folyamatok fizikai valóságot nyernek, azaz hogy lélekben szenvedek, ezért szenvedek testileg is? :o


Köszi előre is a válaszokat :)


19/F


2015. aug. 21. 00:54
 1/1 anonim ***** válasza:
a test és a lélek összefügg nem külön egység, ezért a lelki fájdalomba bele is lehet halni pl egy szakítás után bár ez ritka azért de előfordul. +pl .gyomorfekélyt a rákot, legtöbb esetben lelki ok okozza.
2015. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!