Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abbahagyjam a xanaxot, vagy...

Abbahagyjam a xanaxot, vagy ne, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, buta voltam és elkezdtem össze-vissza szedni a xanaxot, mert a dokim nem akart gyógyszert írni Nekem, de úgy éreztem, hogy szükségem van rá. Egy darabig csak néha-néha vettem be, már egy jó pár hete viszont napi 2x felet szoktam (0,5ből). Most óriási stressz ért, azóta folyamatosan szédülök (van, hogy annyira, hogy alig tudok egyenesen járni), fáj a fejem, gyenge vagyok és álmos (de aludni nem tudok olyan sokat). Ha nem veszem be a gyógyszert is így érzem magam, ha beveszem akkor is...

Mit kéne most tennem? Nem szeretnék rontani a helyzetemen


2015. aug. 22. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Dokihoz menj vissza, és mondj el neki mindent! A továbbiakban pedig hallgass rá. Vagy ha vele elégedetlen vagy, keress másik orvost, de ne kezdj el csak úgy magadtól szedni semmit!
2015. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pánikbetegségre első sorban a terápia a megoldás, nem a gyógyszer.
2015. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
51%
Elmesélem a kis történetem, remélem tanulsz belőle :) 21 éves voltam mikor egyik nap úgy keltem fel, hogy rosszul vagyok, szédültem, kedvtelen voltam, rossz volt a közérzetem, nem volt kedvem semmihez... Ez zavart mivel minden nap úgy keltem fel mintha másnapos lennék... Elmentem a dokihoz és enyhe pánikbetegséget diagnosztizált. Mondta, hogy vegyek 1 doboz xanaxot, adott terápiát, hogy mikor, hogy szedjem. El is kezdtem minden okés volt, jobban fogott az agyam, intelligensebbnek éreztem magam, amit tanultam elsőre mindent megjegyeztem, esküszöm olyan érzésem volt mint a (Limitless, csúcshatás filmbe a főszereplőnek) és ez addig tartott mire el nem fogyott a doboz "gyógyszer", gondoltam mostmár helyrejöttem.. Hát nem, mégrosszabb állapotba kerültem mint akkor amikor elmentem a dokihoz.. Elfogott a bőgés, őrjöngtem, szédültem, egyszerűen azt mondogattam, hogy ha nem veszek be még 1 gyógyszert akkor ezt az állapotot nem tudom túlélni. Egyetemre mentem és útközbe szaladtam a gyógyszertárba, hogy beszerezzem az adagot, persze vény nélkül nem adnak ezért ordibáltam, vagdalództam és mindent csináltam, hogy adjanak. Végül adtak. Hazaértem és napokig ahogy a doktor irta szedtem a gyógyszereim amikor is észrevettem, hogy már nem elég az az adag amit eddig szedtem mivel nem érzek változást, na akkor elgondolkodtam és azt mondtam, hogy kész én befejeztem egy ilyen pszihóaktiv szerekkel! nem fognak ezek kicseszni velem és nem fogja tönkretenni az életem ezért abbahagytam. (na most itt van az amit rajtad áll) Nem szedtem többet egy szemet sem de nem szeretném elmesélni, hogy miken mentem keresztül az a periódus alatt amig nem fogyasztottam de örülök ma neki, hogy ezt az utat választottam és nem emeltem az adagom mert akkor a sarkon kicsapva egy drogos lennék.. Most 24 vagyok (fiú). Azt nem állitom, hogy olyan ember vagyok mint régen mert valami azért megváltozott bennem de attól függetlenül egy két vizsgám van még a jogi diploma megszerzéséhez és ezt csak magamnak köszönhetem, hogy nem voltam buta és nem a könnyebbik utat választottam, hogy drogossá váljak. Én azt mondom, hogy ez van, valakinek pszihikai problémai lesznek, valakinek pedig érrendszeri. Ez genetika és ezt nem lehet vállogatni! Egyedül annyi biztos, hogy a mai világban is MÉG kisérleteznek a pszihoaktiv szerekkel ezért ez nem gyógyszer hanem drog! Másrészt meg egy nagyon jó biznisz a gyógyszeriparnak, hogy minden második embernek nyugtatót vagy antidepresszánst irnak, úgy, hogy csak találgatnak, hogy mi lehet a páciensnek a baja. Remélem segitettem a kis történetemmel, ha véletlenül nem akkor bocsánat. Ajánlom youtubon a "pszihiátria - A halálipar" cimű dokumentimfilmet.
2015. szept. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt nekem anno pánikszerűségem.

Akkor utánaolvastam. Van olyan változata, ami cukorhoz, inzulinhoz köthető.

2015. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!