Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha emberekkel találkozom,...

Ha emberekkel találkozom, általában az az első benyomásuk, hogy félénk vagyok és gyámoltalan. Valójában ez nincs így és ennek hangot is adok, de hogyan lehetne elérni, hogy ne ez a kép legyen, amit mások először látnak?

Figyelt kérdés
Külsőre sokkal fiatalabbnak látszom a koromnál, gyerekesen nézek ki, ez ellen nem tudok mit tenni. De mindig ki tudok állni magamért, ha kell, viszont ez az első benyomás dolog zavar egy kicsit. Szinte már emiatt kezdek tartani az új emberektől tényleg, pedig semmi ilyesmi nincs bennem alapból. Volt, hogy rám mondták, "látszik, hogy pánikbeteg vagy, nem kell félni másoktól ennyire", miközben én nem is félek senkitől, mi ez, miért van ez, ennyit számít a külső? A fellépésemet se érzem félénknek, a gesztusokra direkt ügyelek és ismerem is őket, én úgy érzem, egyszerűen csak tisztelettudóan és távolságtartóan viselkedem.
2015. aug. 26. 23:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés. Oktatják valahol azt, hogyan kell viselkedni, beszélni, hogy határozottnak tűnjek, vagy ehhez hasonló dolog létezik?
2015. aug. 26. 23:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lettem, milyen lehetsz
2015. aug. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is pontosan így vagyok, és emellett alig van önbizalmam, pont mások lenézése miatt. A barátaim szerint maximum 12-nek nézek ki (16 vagyok).
2015. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én 28 vagyok és kb 18-nak nézek ki, ami az összes más területen előny haha.


Egyébként félreértettél, nem lenéznek, hanem egyszerűen csak hamisak a prekoncepicióik. "Látszik rajtad, hogy rák a horoszkópod, ők ilyen félénkek és elzárkózók."


Egyébként mindig nagyon kedves vagyok és mindig mosolygok, mert úgy tudom, az ilyen emberek könnyebben érik el a céljaikat. Konfliktushelyzetben ha nem működik az érvelés, volt már, hogy felhoztam a jogi utat, érdekérvényesítéssel nincs gond. Persze ha ez így van, egyáltalán nem is kéne zavarnia az első benyomásnak, egyszerűen csak nehéz így új dolgokba kezdeni.


Elemző típus vagyok, új helyzetek, emberek esetén először felmérem magamban, hogy milyen az ember, és mi lenne a legcélravezetőbb út. Talán itt csúszik be az a néhány másodperc gondolkodási idő, amiből az látszik, hogy nem megyek fejjel a szituációba, és ezt nézik félénkségnek? De őszintén szólva azt hittem, ti többet tudtok majd segíteni. :D

2015. aug. 27. 14:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok .... Mosolyogj, az mások szemében pozitívnak tűnhet.
2015. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Üdvözlés gyanánt lekeversz egy pofont és hozzáteszed mély hangon: a miheztartás végett.

Más lesz az első benyomásuk.

2015. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

fogjál erősen kezet,

húzd ki magadat

a mosolygás is egyfajta "megadom magamat, ne bánts..." jelzés

2015. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!