Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rexetin nevű szertől van...

Rexetin nevű szertől van valakinek hasmenése és erős fejfájása?

Figyelt kérdés
Estére hagyta az orvos bevenni, és ezek a tünetek reggel, ébredés után jelentkeznek. Kb.10 napja szedem a gyógyszert. El fognak múlni idővel ezek a mellékhatások? Generalizált szorongásra kaptam; ami ha lassan is, de úgy érzem javul.

2015. aug. 28. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Elfognak múlni ezek a mellékhatások, amint megtörténik a hozzászokás a gyógyszerhez. Ez egyénileg eltérő, valakinél 2-3 nap, másnál lehet 3-4 hét is.

Sajnálom, de el kell, hogy keserítselek, a gyógyszer önmagában nem fogja megoldani a problémát. Ezek a szerek csak ideig-óráig hatnak, de a probléma forrását nem oldják meg, mindenképpen érdemes lenne a kezelést kiegészíteni terápiával is. A terápia önmagában is nagyon hatásos, így teljesen el lehet hagyni a gyógyszert. Nyilvánvaló, sokkal egyszerűbb és kényelmesebb a pszichiáternek felírni egy gyógyszert, mint a terápia alkalmazása, mert utóbbi időigényesebb és nehezebb is. A gyógyszertől ideig-óráig jó lesz, szépen ellazulsz tőle, aztán meg szép lassan kiöl belőled minden érzést. Nem csak a rosszat, a jót is. Megtörténik a hozzászokás, kialakul a tolerancia, ami miatt növelni kell majd az adagot. Ha esetleg úgy döntenél, hogy mégis leállsz vele, számolnod kell majd az elvonási tünetekkel, mint fejfájás, rossz közérzet, hallucinációk!, remegés... stb. Mind ezek mellett a rexetinnek és hasonló antidepresszánsoknak, nyugtatóknak van egy csomó hosszútávú mellékhatása is, például az öngyilkosságra való hajlamot fokozza. De a hosszú távú szedés általában kinyírja a libidót is, meg úgy az érdeklődést egyáltalán.

Próbálj meg inkább valami más utat választani a problémád megoldásához, mert a bogyó sajnos nem oldja meg. Érdemes kipróbálni a gyógynövények közül az orbáncfüvet vagy a citromfüvet, ezek hatása hasonló a nyugtatókéhoz, de mégis természetes, és nem változtat zombivá. Homeopátiás szerek is segíthetnek, illetve pszichológus, aki végig csinál veled egy terápiát. Életmód váltás, egészséges étkezés és sport rengeteget fog segíteni. Bocs, ha nem teljesen a kérdésedre válaszoltam, de én már kigyógyultam a depresszióból és szorongásból gyógyszerek nélkül, ezért próbálok mindenkit erre biztatni.

2015. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy önmagában nem oldja meg, de amikor semmi alternatív dolog nem használ a szorongás oldására, akkor muszáj a gyógyszerhez folyamodni.

Te is Rexetin-t szedtél egyébként?

2015. aug. 28. 19:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Felírták, de miután elolvastam a tájékoztatót illetve tájékozódtam több forrásból, úgy döntöttem, hogy nem fogom szedni, mert nem akartam a rászokás, leszokás, egészségkárosító hatás és egyéb kellemetlenségeknek kitenni magam.

Nekem rengeteget használt a terápia és a sport, és most itt vagyok, köszönöm szépen,jól vagyok. A terápiámnak köszönhetően megértettem, hogy mi miért zajlik le bennem, és ha rám tör a szorongás, vagy a pánik - mert van ilyen- simán tudom kezelni, anélkül hogy bármit is bevennék. Lehet, hogy ez a nehezebb út, de biztos vagyok benne, hogy kifizetődőbb az egészségem szempontjából.

2015. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!