Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elegem van. Miért nem tud...

Elegem van. Miért nem tud senki segíteni a dadogásom/hadarásom leküzdésében?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok.Ovodában kaptam utoljára kezelést.2 éve pszcihológushoz járok,ő segített intézni a logopédus felé az intézkedéseket.Nem pszcihés eredetű a gondom.Bementem a logopédiára kitöltöttem egy űrlapot,és elküldtek,azt mondták hogy majd jelentkeznek hamarosan.Ennek lassan fél éve,és mind ez egy megyeszékhelyen történt.Átlag feletti intelligenciám van,kitünő tanuló vagyok,de rettentően zavar a beszédhibám.Érzem hogy nem jól veszem illetve osztom be a levegőm,de nem tudok mit tenni.Megalázó hogy 19 évesen nem tudok normálisan beszélni,kevesen vesznek komolyan emiatt..

2015. aug. 30. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Elmehetsz beszédtanárhoz is, illetve próbálj meg hangosan, szépen felolvasni szövegeket, meg próbálj meg énekelni és/vagy rappelni verbális ritmustudatosító és -javítóként.
2015. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Miből gondolod, hogy nem pszichés eredetű?

A pszichológusod kiképzett terapeuta? Ha igen, milyen terápiára?

Ezek nagyon fontos tényezők!

2015. szept. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj meg tudatosan odafigyelni arra, hogy csak egy szó kimondása után vegyél levegőt, ne közben. A dadogásra nem tudok tanácsot adni, de talán segítene, ha hangos olvasással gyakorolnád a beszédet, ahogy azt már előttem javasolták.


Nem tudsz esetleg másik szakembert keresni, aki elvállalna?

2015. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!