Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami fóbia lehet? Mit...

Ez valami fóbia lehet? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Nem merek bemenni órákra (egyetem). Ha bemegyek is nagyon kellemetlenül érzem magam és leghátra, a sarokba ülök be. Ha ott nincs hely, megfordulok és irány haza. Ahova muszáj bemenni,pár perc után el kezdek izzadni, hascsikarásom van és mintha szélgörcsöm lenne, főleg mikor középen van hely. Ilyen esetekben is többször volt, hogy felálltam és ki. Ami érdekes, hogy amint kilépek az ajtón, semmi bajom. Ekkor mindig elgondolkozok azon, hogy normális vagyok? Ez az egész kb 1 éve megy, de utóbbi hónapokban nagyon rossz. Újabban nem járok be egyáltalán és félek hogy leromlik a tanulmányi eredményem. A másik nem mellékes meg az, hogy mát teljesen hülyének néznek a csoporttársaim, mert egy órát nem tudok végigülni normálisan. Alapból úgy megyek be előadásokra, gyakorlatokra, hogy fejemben jár a szöveg "kérem, csak ezt az egy órát bírjam ki rendesen" és persze nem jön be ez sem. Buszon, rendezvényeken semmi bajom és emberekkel is szeretek beszélgetni. Ja, a testi tünetekkel meg voltam már orvosnál és mindenem átvizsgálták és minden rendben. :( Kérem segítsen valaki. Nagyon köszönöm.
2010. márc. 11. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Aki ilyen pontosan, összeszedetten képes megfogalmazni, hogy mi a problémája, miért ne volnál normális? Azonban erről pszichológussal, esetleg pszichiáterrel eredményesebben tudnál konzultálni:) Keress fel egyet(lehetőleg egy szakmailag megbízhatót), és meséld el neki is!
2010. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha köt valami rossz emlék a teremhez akkor azt kéne helyretenni, pszichológus segít.
2010. márc. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szociális fóbia lehet.

A gyakorlatokon igyekezz korán helyet foglalni a sarokban!

Amíg nem kezdődik az óra, addig pakolj, egyél, olvass, tanulj. Ha elkezdődött, akkor összpontosíts a gyakorlatvezetőre!

2010. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek.

Szociális fóbia????????????????????? :O

Ennek utána olvasok.

Akkor ha jól értem, ezzel nem lehet mit kezdeni? Le kell győzni és kész?

2010. márc. 14. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, az fix, hogy nem ilyen egyszerű. Ezért kéne egy szakember hozzá segítségül.


Első voltam:)

2010. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia hasonló problémám van, de nekem már mindenhol jelentkezik. Először nekem is csak konkrét helyeken kezdődött, most mindenütt ahol tudom hogy nincs tiszta WC.

Lassan 5 éve így vagyok. Lassan valami megoldást kell találnom erre a problémára mer van egy 13 hónapos kislányom akiért felelős vagyok és így nem lehet élni.

MI történt veled azóta? Szakemberhez fordultál?

Gyakran hallani az IBS szindrómáról keress rá a neten az hasonló a mienkhez.

2010. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi válaszod. :) Elolvastam az IBS-es cikkeket. Érdekes és elgondolkodtató. Valóban nagy a hasonlóság.

Azóta még nem voltam dokinál, de a kerti munkálatok elfoglaltak és mintha kicsivel jobban lennék.

2010. ápr. 15. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!