Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom teljesen szétválasztani a képzeletet és a valóságot?

Figyelt kérdés

#Képzelet/valóság
2015. szept. 6. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj orvoshoz, amíg van valamennyi önkontrollod.

Ez elég komoly probléma lehet, ami kezelést igényel.

Talán skizofrénia.

Nekem is van ilyen ismerősöm. Amikor elhatalmasodott rajta, akkor már ön- és közveszélyes volt.

2015. szept. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy mi a képzeleted és mi a valóság?
2015. szept. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Morpheus elmondta neki.
2015. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 DEXTER22 válasza:
0%
Minek akarsz a valóságba élni a képzelet jobb buli :D amúgy meg ne hülyítsed már itt az embereket ilyen kamu dumával :D nem élsz a valóságba de gyk-zol az helyet hogy orvoshoz mennél jajaj
2015. szept. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4. Válaszoló! Ez nem annyira vicces dolog ám... igenis van ilyen! Nem biztos, hogy folyamatosan egy képzelt világban él az illető, lehet, hogy csak néha-néha bevillannak neki olyan gondolatok, amik nem valóságosak. És attól még tud az ember gyk-zni. Bár ebből a kérdésből még nem sok mindent tudtunk meg.


Kérdező! Ha csak arról van szó, hogy szeretsz álmodozni, azzal nincs baj, de a kérdésed alapján gyanítom, hogy nem ennyi a dolog. Elbizonytalanodsz, hogy mi valóságos, mi nem az? Tudnál konkrét példát mondani?

Nekem kényszergondolataim vannak, az is ilyesmi, kapcsolatvesztés a valósággal... volt, hogy elmondtam magamnak, ki vagyok, hol vagyok, és mit csinálok éppen. Ez abban segített, hogy "elhelyezzem magam" a valóságban. Erre szerencsére nem sokszor, talán 2-3 alkalommal volt szükség. Egyébként, ha rám jön a gondolatroham, akkor meg szoktam kérdezni magamtól, hogy észnél vagyok-e most? Ez valóban én vagyok-e? És ha NEM a válasz, akkor tudom, hogy amit most gondolok, az hülyeség, nem kell törődni vele, és majd elmúlik.

2015. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
63%
Szállj le a fűről barátom.
2015. szept. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
semmit előfordul ez..mi a valóság? mi a képzelet? ..mi ez a kérdés? ....ha most ez komoly kérdés és nem egy játék akkor lehet, hogy nagyon keresi az igazságot az illető, olyankor bizony bármi előfordulhat ami nem hétköznapi és betegségnek titulálják, nézz/etek utána, hogy a megilágosodott mesterek miken mentek keresztül mire megtörtént velük, voltak akik kis híján megbolondultak...aztán pákk megtörtént a csoda...
2015. szept. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!