Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen problémára utal, ha...

Milyen problémára utal, ha valaki helyesen ír tartalmilag, de szóban néha akadozva beszél és helytelenül ragoz?

Figyelt kérdés

Mire vezethető vissza?

Idegesség, rossz,hátrányos helyzetű szociális környezet?



2015. szept. 9. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Kivel nem fordul elő néha egy kis nyelvbotlás vagy helytelen ragozás? Nem kell ennek nagy jelentőséget tulajdonítani.Amúgy vannak akik írásban, vannak akik szóban tudják jobban kifejezni magukat.Vannak akiknek mindkettő jól megy, vannak, akiknek egyik sem.Idegességtől, szociális helyzettől függetlenül.Készség.
2015. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fáradtság, szorongás... amíg nincs más "baj", addig nem kell túlgondolni :)
2015. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én nagyon kényes vagyok a nyelvhelyességre, fordítóként is dolgozom, de szóban sokszor elrontom én is a ragozást, stb. amúgy is ritkán beszélek magyarul, mert olyan munkakörben dolgozom, (tanultam, stb) ahol nem kell(ett) sokat magyarul beszélni, igazából lassan 2 évtizede szerintem kevesebbet beszélek magyarul, mint valamilyen más nyelven. Éltem külföldön is évekig. Ez pl. lehet az oka.
2015. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanulási nehézség vagy enyhe fogyaték tünete is lehet.
2015. szept. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem anyanyelve az adott nyelv.

Én példaul angolul írásban helyesen kifejezem magam, akkor picivel tobb idom van de szóban gyakran nem jut eszembe a megfelelo szo vagy az igeido.

2015. szept. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!